pondelok , apríl 22 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Anderson po totálnej demolácii Nišikoriho prvým semifinalistom Turnaja majstrov
Foto: Twitter/ATP World Tour

Anderson po totálnej demolácii Nišikoriho prvým semifinalistom Turnaja majstrov

LONDÝN – Juhoafričan Kevin Anderson deklasoval na londýnskom Turnaji majstrov (8 500 000 USD, tvrdý povrch v hale) v skupine Lleytona Hewitta Japonca Keia Nišikoriho 6:0, 6:1.

V úvodnom sete nemal japonský tenista žiadnu šancu. Nefungovalo mu prvé podanie, na svoje pomery robil priveľa chýb a po 22 minútach prehrával 0:5. Zlepšenie neprišlo ani po zmene strán. Výborne hrajúci Anderson premenil víťazným forhendovým riternom v poradí tretí setbal na príjme.

Druhé dejstvo neprinieslo žiadnu zmenu. Juhoafričan stále skvele servoval, od základnej čiary bol dominantný a nepresnému súperovi rýchlo odskočil na rozdiel troch hier. Mizéria rodáka zo Šimane sa v závere nezmiernila. Kazil aj z jasných pozícií a čestný gem získal až pri manku 0:5. Obor z Johannesburgu premenil následne priamym bodom z podania hneď prvý mečbal.

Zaujalo nás:

  • Anderson stratil pri svojom servise len 8 výmen
  • na príjme bodoval v 57 percentách prípadov
  • spravil 12 nevynútených chýb, súper 24
  • prvýkrát od Houstonu v apríli 2015 vyhral set v pomere 6:0
  • jeden gem ho delil od napodobenia Federera, ktorý v Šanghaji 2005 ako jediný zvíťazil na Turnaji majstrov 6:0, 6:0

„Odohral som jeden z mojich najlepších zápasov. Postupom času som si veril viac a viac, uvedomoval som si dôležitosť zápasu. Chcem byť inšpiráciou pre deti v Juhoafrickej republike. Viem, že to nebude ľahké, ale verím, že v nasledujúcich rokoch uvidíme viac tenistov z mojej rodnej krajiny,“ uviedol Anderson podľa portálu atpworldtour.com.

Juhoafrický tenista sa stal na tohtoročnom Turnaji majstrov v podstate prvým istým semifinalistom, o ktoré ho môže pripraviť len takmer nereálna zhoda okolností. Večer o 21:00 SEČ príde na rad dôležitý švajčiarsko-rakúsky súboj Roger Federer – Dominic Thiem.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Čepelová po obrovskej dráme postupuje do druhého kola v An-ningu

AN-NING – Jana Čepelová zváťazila v prvom kole turnaja WTA 125K Series An-ning (125 000 USD, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 − ten =