utorok , jún 18 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Anderson spravil neuveriteľné gesto. Ebden sa mu verejne poďakoval
Foto: Twitter/ATP World Tour

Anderson spravil neuveriteľné gesto. Ebden sa mu verejne poďakoval

TOKIO – Juhoafričan Kevin Anderson ukázal na turnaji kategórie ATP 500 v Tokiu charakter. Austrálskemu súperovi pre 1. kolo Matthewovi Ebdenovi umožnil odloženie zápasu.

„Nájsť ľudí s takým charakterom je zložité. Dnes som tesne prehral, ale o tom tento príspevok nie je. Posledných päť dní ma trápilo nachladenie spojené so zvýšenou teplotou. Vyzeralo to, že budem musieť pre chorobu z tokijského turnaja odstúpiť. Potom som sa dozvedel, že Kevin súhlasil s odložením zápasu na stredu, aby som sa mohol zotaviť a nastúpiť,“ napísal na sociálnej sieti Ebden.

Juhoafričanovi napokon včera podľahol tesne 6:4, 6:7(1), 2:6. „Nie som si istý, koľko ľudí by sa zachovalo rovnako. Ako som ti už povedal, vážim si to, kamarát. Do zvyšku turnaja ti prajem veľa šťastia,“ dodal austrálsky tenista.

Keď sa na Andersonovo gesto pozrieme bližšie, je jasné, že išiel skutočne do rizika. V súčasnosti bojuje o Turnaj majstrov a body nutne potrebuje. Napriek tomu počkal do stredy s vedomím, že už nebude mať v Tokiu ani deň voľna a bude čeliť súperovi prežívajúcemu životnú sezónu. Ak by nesúhlasil, mal by to výrazne ľahšie. Spomedzi neúspešných kvalifikantov čakali na pozíciu „lucky losera“ Japonci Tacuma Ito s Jasutakom Učijamom, Američan Bradley Klahn a Bielorus Jegor Gerasimov.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Nepochopiteľná kritika z Rumunska: „Austrálčania nevedia čítať ani písať“

BUKUREŠŤ – Bývalý rumunský tenista Ion Tiriac sa minulý týždeň vrátil k finále ženskej dvojhry na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

6 − 4 =