sobota , november 17 2018
Tenisový Svet / Správy / Anderson triumfoval vo Viedni, zaistil si účasť v Londýne

Anderson triumfoval vo Viedni, zaistil si účasť v Londýne

VIEDEŇ – Druhý nasadený Kevin Anderson ovládol turnaj kategórie ATP 500 vo Viedni. Vo finále si poradil s päťkou žrebu Keiom Nišikorim 6:3, 7:6(3).

Úvod zápasu priniesol tuhý boj. Bojovalo sa najmä o podanie Nišikoriho. Kľúčový bol nekonečný štvrtý gem, ktorý trval viac ako 13 minút. Japonec v ňom postupne odvrátil štyri brejkbaly, na piaty pokus sa už radoval Anderson. Šancu na zníženie mal Nišikori za stavu 2:4, Juhoafričan ju však dobrým servisom odvrátil. Za stavu 5:3 odvrátil Anderson ďalší brejkbal a napokon premenil v poradí tretí setbal.

V druhom sete sa obaja tenisti dlho nedokázali presadiť na príjme. Vôbec jediný brejkbal druhého dejstva mal Anderson za stavu 4:4, Japonec ho však s prehľadom odvrátil. Druhý set tak dospel až do tajbrejku, ktorý Juhoafričan ovládol 7:3 a môže sa tak tešiť zo zisku titulu.