štvrtok , november 21 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Nová „veľká trojka“? Andy Murray v tom má jasno
Foto: TASR

Nová „veľká trojka“? Andy Murray v tom má jasno

Na okruhu ATP dominuje už celé roky tzv. „veľká trojka“ v zložení Federer, Nadal a Djokovič. Andy Murray pre oficiálny web ATP porozprával o tom, kto toto trio vystrieda. 

Výmena stráží tak skoro nenastane

Britský tenista neočakáva, že výmena stráži nastane v blízkej budúcnosti. „Viem si to predstaviť o pár rokov. V najbližších 12-18 mesiacoch si to predstaviť neviem. Ale myslím si, že od 18 mesiacov do dvoch rokov uvidíme zmeny na vrchole. Myslím, že zmena príde hlavne od mladších hráčov. Nevravím, že niektorý zo starších hráčov nemôže prípadne vyhrať grandslam, ale nebude dominovať,“ uviedol.

Nová „veľká trojka“?

A ktorá trojica bude dominovať po odchode veľkej trojky? Murray v tom má jasno: „Páči sa mi Félix (Auger-Aliassime). Páči sa mi jeho hra. Stále je veľmi mladý a potrebuje čas.“

„Tsitsipas má tiež veľmi dobrú hru. Je skvelý športovec aj osobnosť. Na jeho hru a dobre pozerá. Hrá celodvorcovo a hrá dobre na všetkých povrchoch, čo je dôležité ak sa chcete dostať na vrchol a udržať sa tam,“ pokračoval.

Hoci Zverev nezažíva najlepšie obdobie, podľa bývalej svetovej jednotky jednoznačne nie je na odpis: „Zverev má veľký potenciál a z mladých hráčov vyhral najviac. Ak máte pár zlých mesiacov, ľudia vás hneď začnú odpisovať. Ale je mladý a môže toho ešte veľa zlepšiť.“

„Tak a hneď máme trojicu. Ale je možné, že niekde je 17-ročný hráč, ktorého som ešte nevidel hrať a čoskoro prerazí,“ dodal.

A čo dvojnásobný finalista z Roland Garros Dominic Thiem? „Thiem bol v grandslamových finále a neustále sa zlepšuje. Má skvelú pracovnú morálku a veľkú hru. Viem si ho predstaviť jedného dňa vyhrať grandslamy. Pokiaľ však ide o dominanciu, hráči na vrchole tam ostanú príliš dlho na to, aby k tomu došlo,“ uzavrel Murray svoju analýzu.

Andy Murray sa odohrá prvý singlový turnaj od operácie už budúci týždeň  v Cincinnati. V prvom kole ho čaká francúzsky tenista Richard Gasquet.

O nás Dominika Mikušiaková

Môže Vás zaujímať

Nadal po prvý raz skritizoval nový formát Davis Cupu

MADRID – Španiel Rafael Nadal, ktorý sa o novom formáte Davis Cupu doposiaľ vyjadroval zmierlivo, včera …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × 2 =