piatok , júl 19 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / ATP Miami – odvážny tip na nečakaného víťaza
Foto: TASR

ATP Miami – odvážny tip na nečakaného víťaza

Zo západu letíme na východ, horúcu a suchú Kaliforniu meníme za slnečné a vlhké Miami. Jedna z najťažších častí tenisovej sezóny, Sunshine Double, ide do svojho druhého polčasu.

Hráči sa počas týchto dní musia vyrovnať s viacerými nástrahami: zmena časového pásma (rozdiel troch hodín), iná klíma (vlhkosť a časté dažde), náročnosť žrebu a únava (druhý 7-kolový turnaj za 3 týždne).

Nečudujme sa, že vyhrať oba turnaje v jednom roku dokázalo zatiaľ iba 10 hráčov histórie. Z mužov Courier, Chang, Sampras, Ríos, Agassi, Federer a Djokovič. Zo žien len Grafová, Clijstersová a naposledy Azarenková.

V pánskej časti, ktorej sa v tomto článku venujeme, o tento unikát zabojuje túto sezónu Dominic Thiem. Rakúšan na jarných amerických Mastroch pokračuje v trende, ktorý už môžeme za trend označiť. Na Sunshine Double sa stal totiž tretím prvovíťazom za sebou – po del Potrovi (Indian Wells 2018) a Isnerovi (Miami 2018).

Nový tréner Nicolás Massú s ním urobil hotové zázraky. S novým – na betóny ušitým – tenisom zatienil všetkých favoritov a počítať s ním musíme opäť aj na východnom pobreží.

Naopak, o reparát po nevydarenom vystúpení v „púšti“ sa bude usilovať Djokovič, historicky najúspešnejší hráč turnaja (spolu s Agassim). Srb v Miami získal 6 titulov, na žiadnom inom Masterse sa mu nedarí viac.

Sekundovať bude určite Federer, ktorého vyžrebovali do opačnej polovice. Zaujímavosťou je, že sa môže zopakovať Rogerov súboj so Stanom Wawrinkom – opäť už v treťom kole. Švajčiar aj v tomto veku viackrát ukázal, že o čo viac zápasov v nohách, o to lepšie výkony.

Fanúšikov určite nepotešila správa, že turnaj musel vypustiť Rafael Nadal a takisto Juan Martín del Potro. Obaja pre problémy s kolenom.

V Miami môže pozitívnym spôsobom „vybuchnúť“ opäť niekto nečakaný. Aj keď sa hovorí, že vlhké loptičky vo všeobecnosti menej vyhovujú servismanom, John Isner tento predpoklad minulý rok postavil na hlavu.

Ak by som však mal ukázať prstom na niekoho, kto by tu mohol zažiť vynikajúci turnaj, vybral by som Nicka Kyrgiosa. Austrálčan si po víťaznom Acapulcu dostatočne oddýchol (v Indian Wells vypadol v prvom zápase). Navyše, v Miami už dvakrát v kariére hral až do semifinále – je to jeho jasne najúspešnejšia „tisícka“. Ak hľadať ďalšieho prípadného prvovíťaza, austrálsky „enfant terrible“ je skvelý kandidát.

Stávková kancelária Niké ponúka na celkové víťazstvo Kyrgiosa kurz 25. Staviť si môžete TU.

O nás Martin Petro

Môže Vás zaujímať

Talent: Senzačný wimbledonský šampión, ktorý vstúpil do dejín

V Japonsku je tenis v posledných rokoch aj vplyvom Keia Nišikoriho na vzostupe. Jednou z …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

6 − 3 =