štvrtok , október 24 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / ATP oznámila vznik novej tímovej súťaže
Foto: TASR

ATP oznámila vznik novej tímovej súťaže

LONDÝN – Organizácia ATP dnes oznámila, že v roku 2020 pribudne do kalendára turnajov nová tímová súťaž. Ponesie názov ATP Cup.

Tri austrálske mestá privítajú 3. – 12. januára 24 tímov. Tie budú rozdelené do šiestich štvorčlenných skupín. Na odmenách si zúčastnení rozdelia 15 miliónov amerických dolárov a v hre bude aj 750 bodov do hodnotenia ATP. Projekt, ktorý dnes predstavili Srb Novak Djokovič, riaditeľ Australian Open Craig Tiley a šéf ATP Chris Kermode, údajne vznikal niekoľko rokov. Jeho plánovanie mali na starosti tenisti, organizátori turnajov i sponzori.

Tímové podujatie pod hlavičkou ATP sa vráti do kalendára po osemročnej prestávke. V rokoch 1972 – 2012 hostil nemecký Düsseldorf Svetový pohár družstiev. Ten sa stal v roku 2000 aj korisťou slovenských tenistov.

„Páči sa mi, že turnaj spadá pod ATP. Budú sa udeľovať aj body do rebríčka. Je to najlepší spôsob ako začať tenisový rok. Austrália je vhodné miesto. Má Grand Slam a obrovskú tenisovú tradíciu. Za svoju vlasť hráme málo, v kalendári nie je veľa tímových súťaží. Už sa teším na reprezentáciu svojej krajiny,“ uviedol Djokovič.

„Počas prvého týždňa chce hrať každý. Podujatie má preto veľkú podporu hráčov. Keďže to organizujeme v spolupráci s Austrálskou tenisovou federáciou, ktorá vie výborne propagovať turnaje, sme si istí, že už premiérový ročník bude veľmi úspešný,“ pridal sa Kermode.

Kľúč k výberu 24 krajín bude jednoduchý. Pozvánky dostane 24 reprezentácií na základe rebríčkového postavenia svojej jednotky. Každé stretnutie bude pozostávať z dvoch dvojhier a jednej štvorhry. Zo skupín postúpi osem tímov do vyraďovacej časti.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Isner s manželkou majú druhého spoločného potomka

DALLAS – Američan John Isner a jeho manželka Madison sa stali v nedeľu druhýkrát rodičmi. Tridsaťštyriročný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 + 3 =