pondelok , október 21 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Koniec oberania hráčov o body – ATP, WTA a ITF našli spoločnú reč
Foto: TASR

Koniec oberania hráčov o body – ATP, WTA a ITF našli spoločnú reč

LONDÝN – Reforma, ktorá zaviedla v roku 2019 popri ATP a WTA rebríčkoch aj ITF rebríčky, bola od začiatku kritizovaná. Zástupcovia troch riadiacich organizácií sa dohodli, že príde ďalšia zmena.

Problémom nebola samotná existencia ITF hodnotení, ale skutočnosť, že 15-tisícové ITF podujatia neprinášali žiadne ATP a WTA body. Muži získavali aj na 25-tisícových akciách len minimálne bodové porcie. Tenisti tak mali problém vytvoriť si efektívny turnajový kalendár. Zároveň bolo pre nich veľmi náročné posunúť sa z nižšej úrovne na vyššiu.

Chris Kermode (ATP), Steve Simon (WTA) a David Haggerty (ITF) sa dohodli, že ITF renkingy síce budú fungovať ďalej, ale tenisti budú, rovnako ako v minulosti, bodovaní aj na najmenších ITF podujatiach do hlavných hodnotení. Zároveň budú ITF turnaje trvať osem dní a v kvalifikáciách sa predstaví 48 tenistov. Piateho augusta budú vydané ATP a WTA rebríčky, v ktorých budú retroaktívne započítané všetky body.

nový systém bodovania na mužských 15-tisícových a 25-tisícových ITF turnajoch
nový systém bodovania na ženských 15-tisícových ITF turnajoch

Renking ITF (body za kvalifikácie 15-tisícových a 25-tisícových podujatí) bude pre vstup do turnaja uplatňovaný v prípade, keď sa štartové pole nezaplní tenistami s rebríčkovým postavením v rámci ATP a WTA. V platnosti zostanú aj tri rezervované miesta pre hráčov z top 100 juniorských hodnotení na podujatiach 15-tisícového rangu.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Mladenovičová je sklamaná – v spolupráci s Bajinom nebude pokračovať

Francúzka Kristina Mladenovičová pomocou sociálnej siete oznámila, že kouč Sascha Bajin pri nej končí. Nie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 − two =