utorok , jún 18 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / ATP zverejnila nominácie vo svojej tradičnej koncoročnej ankete
Foto: TASR

ATP zverejnila nominácie vo svojej tradičnej koncoročnej ankete

LONDÝN – Po WTA zverejnila nominácie v tradičnej koncoročnej ankete aj ATP. Kto sa uchádza o primáty v kategóriách návrat, zlepšenie, nováčik roka a cenu za športové správanie?

Návrat roka

Cenu za najúspešnejší návrat získava tenista, ktorý sa v sezóne vracal po vážnych a dlhodobejších zdravotných problémoch. Víťazom sa stane Srb Novak Djokovič, Japonec Kei Nišikori či jeden z Austrálčanov – John Millman alebo Jason Kubler.

Zlepšenie roka

Zlepšenie roka reprezentuje významný skok v rebríčku, pričom si tenista v predchádzajúcej sezóne nemusel vytrpieť zranenia, ktoré by ho stáli lepšie umiestnenie. Kvarteto nominovaných tvoria Talian Marco Cecchinato, Austrálčan Alex de Minaur, Brit Kyle Edmund a Grék Stefanos Tsitsipas.

Nováčik roka

Za nováčika sa považuje hráč, ktorý v predmetnom roku premiérovo prenikol do top 100. Táto kategória má ako jediná päť nominovaných. Sú nimi znova Austrálčan Alex de Minaur, Francúz Ugo Humbert, Poliak Hubert Hurkacz, Američan Michael Mmoh a Jaume Munar zo Španielska.

Cena Stefana Edberga za športové správanie

Tenis je šport džentlmenov a na okruhu je tých skutočných našťastie stále dosť. Do finálového kvarteta sa za svoje férové správanie na kurte a propagáciu tenisu mimo kurtu dostali Juhoafričan Kevin Anderson, Argentínčan Juan Martín del Potro, Švajčiar Roger Federer a Španiel Rafael Nadal.

Ostatné ceny

Vo všetkých týchto kategóriách rozhodujú svojím hlasovaním samotní hráči. Tí budú vyberať aj najlepšie turnaje v kategóriách ATP Masters 1000, ATP 500 a ATP 250. Tréneri zas vyberú jedného spomedzi seba. Organizácia ATP udelí vybranému tenistovi Humanitárnu cenu Arthura Asha a vybranému žurnalistovi Cenu Rona Bookmana. Fanúšikovia zas hlasujú na stránkach ATP za svojho najobľúbenejšieho hráča i deblový pár.

Výsledky budú vyhlásené pred štartom londýnskeho Turnaja majstrov.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Nepochopiteľná kritika z Rumunska: „Austrálčania nevedia čítať ani písať“

BUKUREŠŤ – Bývalý rumunský tenista Ion Tiriac sa minulý týždeň vrátil k finále ženskej dvojhry na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × 1 =