pondelok , máj 20 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Azarenková vníma nárast priateľstiev medzi hráčkami na okruhu
Foto: TASR

Azarenková vníma nárast priateľstiev medzi hráčkami na okruhu

INDIAN WELLS – O okruhu WTA sa často hovorí, že na ňom neexistujú priateľstvá. Bieloruska Viktoria Azarenková to počas turnaja v Indian Wells vyvrátila. Prehovorila aj o svojom vzťahu s Američankou Serenou Williamsovou.

Druhé kolo v Indian Wells prinieslo 22. diel rivality bývalej bieloruskej svetovej jednotky s tou americkou. Po víťazstve 7:5, 6:3 zvýšila Serena vo vzájomnej bilancii na 18:4. Minská rodáčka, ktorú s Američankou spája aj rola matky, na tlačovej konferencii uviedla, že majú spolu veľmi dobrý vzťah.

„Myslím, že nie je prekvapenie, že máme k sebe vzájomný rešpekt a mimo kurtu sa máme rady. Viete, na kurte je to intenzívne. Je to boj, je to vojna. Ale po zápase je po všetkom. Ktorákoľvek z nás vyhrá, zagratulujeme si,“ uviedla Azarenková.

Na otázku, či sa z okruhu vytrácajú priateľstvá, odpovedala: „Myslím, že ich je oveľa viac. Možno to nie je viditeľné, ale na okruhu je veľa priateľstiev. V Acapulcu som zažila skvelé chvíle zoznamujúc sa so svojou deblovou partnerkou. Nikdy predtým som s ňou nehrala. Vedela som o nej, ale museli sme si zahrať štvorhru v Acapulcu, aby sme sa spoznali.“

Bývalá svetová jednotka hovorila o Číňanke Čeng Saj-saj. Na margo tenistky, po boku ktorej nakoniec získala titul, následne dodala: „Je to úžasné dievča. Spoznala som ďalšieho skvelého človeka.“ Zároveň však uznala, že sú aj výnimky, ktoré kamarátstva nevyhľadávajú: „Je pár hráčok, ktoré sú na vlastnej vlnovej dĺžke a chcú sa sústrediť len na seba, ale nemyslím si, že je to trend.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: tenisti si užívajú Rím, hudobný počin Wozniackej s Radwaňskou

Aj tento týždeň prinášame výber zo sociálnych sietí. Väčšina tenistov si vychutnáva návštevu pamiatok vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three + 19 =