nedeľa , august 18 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Azarenková: „Som šťastná, že sme prekonali stereotypy o ženách v športe“
Foto: TASR

Azarenková: „Som šťastná, že sme prekonali stereotypy o ženách v športe“

BRAUNSCHWEIG – Bieloruska Viktoria Azarenková patrí medzi najslávnejšie a najúspešnejšie tenistky-mamičky. O kombinácii týchto životných rolí hovorila počas fedcupového víkendu.

„Som veľmi šťastná, že sme prekonali stereotypy o ženách v športe. Dnes môžete mať rodinu, zároveň sa vrátiť k športu a hrať ho na najvyššej úrovni,“ uviedla cez víkend mama dvojročného syna Lea.

„Myslela som si, že to bude všetko ako v rozprávke, ale nebolo. Aj tak je to určite tá najlepšia vec, ktorá sa mi v živote stala,“ prezradila na margo zmien, ktoré priniesol do jej života potomok. Najmä spočiatku si bieloruská tenistka prešla ťažkým obdobím, keď sa súdila o syna s bývalým partnerom.

„Nie je to ľahké, no snažím sa nájsť rovnováhu. Dúfam, že som dobrým príkladom,“ dodala na tému kombinácie „mamičkovských“ a športových povinností čoskoro 30-ročná Azarenková, ktorej patrí v hodnotení WTA 48. pozícia.

Bude aj jej synček jedného dňa tenista? „Verím, že je tenis úžasný šport, ktorý vás do života veľa naučí. Je veľa vlastností, z ktorých môžete ťažiť. Bola by som rada, keby sa venoval viacerým športom, aby sa uňho rozvinuli rôzne zručnosti. Dúfam, že toho bude môcť vyskúšať čo najviac, aby si sám vybral. To je môj cieľ v úlohe matky,“ odvetila rodáčka z Minsku.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Osaková chce štartovať na US Open, aj keby jej to lekári nedovolili

CINCINNATI – Naomi Osaková je momentálne líderkou renkingu WTA, no po jej skreči vo štvrťfinále …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eleven + 10 =