utorok , jún 18 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Azarenková, Svitolinová a ďalšie hráčky vyriešili trénerskú otázku na rok 2019
Foto: TASR

Azarenková, Svitolinová a ďalšie hráčky vyriešili trénerskú otázku na rok 2019

Obdobie medzi dvoma sezónami sa tradične nesie aj v znamení trénerských zmien. Viaceré elitné hráčky ako Viktoria Azarenková či Elina Svitolinová už majú o svojom tíme na rok 2019 jasnú predstavu.

Zrejme najväčšie trénerské eso ulovila Bieloruska Viktoria Azarenková. V úsilí vrátiť sa medzi špičku jej bude pomáhať uznávaný Wim Fissette. Belgičan, ktorý pred mesiacom ukončil spoluprácu s Nemkou Angelique Kerberovou, kooperoval v minulosti aj s Kim Clijstersovou, Simonou Halepovou či Petrou Kvitovou. Samotnú Azarenkovú viedol v rokoch 2015 – 2016.

Otázku kouča riešila aj víťazka MS WTA Tour v Singapure Elina Svitolinová. Sympatická Ukrajinka sa nakoniec rozhodla staviť na Brita Andrewa Bettlesa, ktorý jej pomáhal počas najúspešnejšieho týždňa kariéry. Pôjde o prvú podobnú skúsenosť 25-ročného Brita, ktorý doteraz vždy asistoval v tímoch najmä ako sparingpartner.

Britka Johanna Kontová sa rozhodla najať Francúza Dmitriho Zavioloffa na plný úväzok. Dvojica spolu končila sezónu 2018 po tom, čo niekdajšia členka top 10 prepustila začiatkom októbra Američana Michaela Joyca, ktorý sa vzápätí ujal Eugenie Bouchardovej. S kanadskou kráskou bude pokračovať aj v novej sezóne.

Holanďanka Kiki Bertensová sa po prelomovej sezóne rozhodla posilniť tím. Ku krajanovi Raemonovi Sluiterovi vzala na post pomocnej trénerky bývalú holandskú tenistku Elise Tamaelovú.

Grékyňa Maria Sakkariová, ktorá sa pod vedením Švéda Thomasa Johanssona usadila v top 50, tiež siahla po novej trénerskej akvizícii. Rok 2019 začne po boku Brita Marka Petcheyho, ktorý sa v minulosti preslávil najmä spoluprácou s krajanom Andym Murraym.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Nepochopiteľná kritika z Rumunska: „Austrálčania nevedia čítať ani písať“

BUKUREŠŤ – Bývalý rumunský tenista Ion Tiriac sa minulý týždeň vrátil k finále ženskej dvojhry na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × 1 =