pondelok , máj 20 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Bajin prvým držiteľom ocenenia pre trénera roka na okruhu WTA
Foto: Instagram/Naomi Osaková

Bajin prvým držiteľom ocenenia pre trénera roka na okruhu WTA

NEW YORK – Nemec Sascha Bajin sa stal premiérovým držiteľom ocenenia pre trénera roka na okruhu WTA. Ženská tenisová asociácia o tom informovala v pondelok. Bajinovi priniesla triumf spolupráca s Japonkou Naomi Osakovou.

Piata hráčka svetového rebríčka získala hneď v prvej sezóne pod vedením Bajina v Indian Wells svoj prvý titul medzi dospelými, ku ktorému v septembri pridala prvý grandslamový triumf. Finálové víťazstvo na US Open malo pre Bajina pikantnú príchuť. Osaková zdolala jeho niekdajšiu americkú zverenkyňu Serenu Williamsovú 6:2, 6:4.

Na ocenenie Bajin reagoval príspevkom na svojom Twitteri: „Nemám slov, dokonca sa trocha červenám. Je veľmi ľahké byť dobrý tréner, keď trénujete úžasnú hráčku.“


Českej tenistke Petre Kvitovej pridelili kolegyne už siedmykrát (šiestykrát za sebou) cenu Karen Krantzkeovej za fair play a vzorné správanie na dvorci i mimo neho. Cenu Peachy Kellmeyerovej za hráčsky prínos si premiérovo odniesla Američanka Bethanie Matteková-Sandsová.

Ocenenia pre najlepší turnaj sa udeľujú v štyroch kategóriách podľa úrovne podujatia. Cenu v najvyššej kategórii WTA Premier Mandatory si už desiatykrát (piatykrát za sebou) odniesol turnaj v americkom Indian Wells. V kategórii WTA Premier 5 uspel Rím, v kategórii WTA Premier Petrohrad a najlepším podujatím WTA International sa stal Hongkong.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: tenisti si užívajú Rím, hudobný počin Wozniackej s Radwaňskou

Aj tento týždeň prinášame výber zo sociálnych sietí. Väčšina tenistov si vychutnáva návštevu pamiatok vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

18 + 15 =