štvrtok , október 24 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Bartoliová vstúpi do sezóny 2019 v pozícii trénerky
Foto: TASR

Bartoliová vstúpi do sezóny 2019 v pozícii trénerky

PARÍŽ – Bývalá francúzska tenistka Marion Bartoliová, ktorá sa tento rok vzdala myšlienky na návrat do turnajového kolotoča, bude v sezóne 2019 trénovať svoju talentovanú krajanku Lucie Wargnierovú.

O svojej novej role informovala víťazka Wimbledonu 2013 prostredníctvom sociálnych sietí. „Ešte stále sa smeje. Uvidíme po ďalších 18 dňoch tréningu. Som veľmi šťastná, že som začala trénovať toto mladé francúzske dievča – Lucie Wargnierovú,“ napísala Bartolilová a pripojila spoločnú fotografiu.

Devätnásťročná Wargnierová je bývalá majsterka Francúzska do 12 a vicemajsterka do 14 rokov. V januári 2015 bola vo svetovom juniorskom rebríčku na 39. pozícii. V období, keď sa mala zaradiť medzi juniorskú špičku, utrpela vážne zranenie kolena. Mimo hry bola až 11 mesiacov. Vrátila sa na začiatku lanskej sezóny.

V roku 2018 sa posunula talentovaná Francúzka v hodnotení WTA do ôsmej stovky. Pod vedením Bartoliovej je odhodlaná naplniť svoj potenciál: „Je to nový začiatok. Chcem pokračovať v stúpaní rebríčkom. Prestanem hrať 15-tisícové turnaje a zameriam sa na 25-ky. Ak to bude možné, zahrám si v júni prvýkrát v kvalifikácii Roland Garros medzi ženami.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Isner s manželkou majú druhého spoločného potomka

DALLAS – Američan John Isner a jeho manželka Madison sa stali v nedeľu druhýkrát rodičmi. Tridsaťštyriročný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × two =