nedeľa , august 18 2019
Tenisový Svet / Roland Garros / Bartyová nedala Vondroušovej šancu, v Paríži získala prvý grandslamový titul
Foto: Twitter/Roland Garros

Bartyová nedala Vondroušovej šancu, v Paríži získala prvý grandslamový titul

PARÍŽ – Ashleigh Bartyová, nasadená ako ôsma, zdolala vo finále grandslamového Roland Garros nenasadenú Markétu Vondroušovú hladko 6:1, 6:3. 

Bartyová mala vstup do zápasu ako z partesu. Vondroušová bola evidentne poznačená nervozitou a veľa kazila. Naopak Austrálčanka hrala celodvorcový, aktívny tenis a vychádzalo jej takmer všetko. Onedlho viedla už 4:0. Za tohto stavu zastavila česká tínedžerka šnúru stratených gemov, keď po veľkom boji vzala súperke servis. Na veľký obrat to nestačilo, Bartyová za vzápätí opäť presadila na príjme a po zmene strán išla podávať na víťazstvo v sete. Vypracovala si dva setbaly a hoci prvý mladá Češka odvrátila víťazným riternom, na druhý už bola prikrátka.

V dominantnom výkone pokračovala ipswichská rodáčka aj v sete druhom. Bola to ona, kto diktoval tempo výmen, čo vyústilo v brejk a vedenie 2:0. Následne si rodáčka zo Sokolova aj napriek dvom brejkbalom premiérovo v zápase udržala servis a znížila. Bartyová však bola na podaní naďalej absolútne suverénna a žiadnu šancu na návrat neponúkla. Za stavu 5:3 po úspešnom smeči premenila hneď prvý mečbal na príjme.


Zaujalo nás:

  • Austrálčanka dominovala na víťazné údery 27:10
  • po svojom 2. servise stratila iba 4 fiftíny zo 17
  • na sieti sa ocitla 20-krát, uspela v 15 prípadoch
  • v pondelok sa v rebríčku vyšvihne na 2. priečku
  • je prvou austrálskou víťazkou Roland Garros od Margaret Courtovej v sezóne 1973

Je to neuveriteľné. Odohrala som dokonalý zápas. Som na seba hrdá, boli to bláznivé dva týždne. Bola som veľmi nervózna, aj keď to tak možno nevyzeralo. Markéte gratulujem k výbornému turnaju aj celej sezóne,“ povedala šťastná víťazka po zápase.

 

O nás Dominika Mikušiaková

Môže Vás zaujímať

Zlochová získala vo finále v Chuang-šane iba tri gemy

CHUANG-ŠAN – Zuzana Zlochová nestačila vo finále turnaja ITF World Tennis Tour v Chuang-šane (25 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty − 5 =