nedeľa , november 18 2018
Tenisový Svet / Správy / Basilašvili zdolal turnajovú jednotku a ovládol turnaj v Pekingu

Basilašvili zdolal turnajovú jednotku a ovládol turnaj v Pekingu

PEKING – Gruzínsky tenista Nikoloz Basilašvili zvíťazil vo finále turnaja kategórie ATP 500 v Pekingu (3 401 860 USD, tvrdý povrch vonku) nad najvyššie nasadeným Argentínčanom Juanom Martínom del Potrom 6:4, 6:4.

Rodák z Tbilisi sa favorita vôbec nezľakol. V tretej hre prvého setu využil slabšie zapojenie súperovho prvého servisu a pripísal si brejk. V šiestom geme nevyužil del Potro dve šance na ribrejk a žiadne ďalšie neprišli. Basilašvili premenil za stavu 5:4 hneď prvý setbal.

V druhom sete Basilašvili niekoľkokrát ukázal pevné nervy. V ôsmej hre čelil trom brejkbalom súpera, všetky však aktívnou hrou odvrátil. Následne si Argentínčan vybral slabší gem na podaní, čo Basilašvili dokonale využil a išiel podávať na víťazstvo. Prvé dva mečbaly využiť nedokázal, vzápätí  odolal dvom brejkbalom a napokon sa radoval po premenení tretieho mečbalu.

Zaujalo nás:

• Basilašvili získal po druhom servise del Potra 63 % výmen
  • zahral 30 winnerov
  • dnešné víťazstvo ho posunie v rebríčku ATP na 23. priečku

O nás Dominika Mikušiaková

Djokovič po skvelom výkone postupuje do finále Turnaja majstrov

LONDÝN – Novak Djokovič zvíťazil v semifinále Turnaj majstrov v Londýne (8 500 000 USD, …