sobota , november 16 2019
Tenisový Svet / Správy / Bautista Agut na Wimbledone do svojho prvého grandslamového semifinále

Bautista Agut na Wimbledone do svojho prvého grandslamového semifinále

LONDÝN – Dvadsiaty tretí nasadený Španiel Roberto Bautista Agut sa stal druhým semifinalistom grandslamového Wimbledonu (38 000 000 GBP, tráva vonku) po víťazstve 7:5, 6:4, 3:6, 6:3 nad argentínskou 26-kou žrebu Guidom Pellom.

V úvodnom sete sa do rýchleho náskoku dostal Bautista Agut. Viedol 3:1 a 40:0 na riterne, no Pella postupne vyrovnával hru a svoju snahu korunoval v maratónskom ôsmom geme vyrovnaním na 4:4. Vzápätí unikol z ďalších brejkbalov súpera. Záver setu však patril skúsenejšiemu Španielovi. Rozhodol brejk na 6:5.

Španielsky favorit začal druhý set rovnako ako prvý – vzal Pellovi úvodné podanie. Argentínčan pôsobil unavenejšie. Aj tak sa usiloval držať krok so svojím súperom a obaja tenisti predvádzali pekné výmeny, ktoré neraz roztlieskali londýnske publikum. Keďže sa Juhoameričan s výnimkou štvrtého gemu nedostal k možnosti na ribrejk, Bautista Agut išiel do vedenia 2:0.

Argentínčan začínal podaním aj tretí set, napriek problémom si ho udržal a aj na príjme si počínal výborne – dostal sa do vedenia 3:0. Zlepšený výkon sa odzrkadlil aj na víťazných úderoch a obmedzení nevynútených chýb. Na ukončenie setu potreboval tri setbaly. Na riterne ešte pri dvoch pokusoch úspešný nebol, zúročil ten tretí na vlastnom podaní v deviatej hre.

Pella sa dostal k dvom brejkbalom aj v treťom geme štvrtého setu, no neuspel. Španielsky tenista bol pri svojom pokuse v nasledujúcej hre úspešnejší. O výhodu už neprišiel a celé stretnutie ukončil premenením prvého mečbalu za stavu 5:3 –  súper spravil 51. nevynútenú chybu.

Zaujalo nás:

• pre oboch bol zápas prvým štvrťfinálovým vystúpením na Wimbledone v kariére
  • spolu mali k dispozícii 29 brejkbalov
  • pomer es 4:14 z pohľadu Španiela
  • vzájomnú bilanciu upravil víťaz na 3:0

„Je to krásny pocit byť medzi najlepšou štvoricou vo Wimbledone. Dnes to bolo veľmi náročné. Guido je veľký bojovník, ktorý sa nevzdáva za žiadneho stavu. Na tráve All England Clubu sa mi hrá veľmi dobre a užívam si každý jeden zápas,“ povedal po zápase Bautista Agut. Vo svojom premiérovom grandslamovom semifinále bude čeliť Novakovi Djokovičovi. Srbský líder rebríčka a obhajca titulu dnes zdolal Davida Goffina z Belgicka.

O nás Tomáš Tomeček

Zverev posledným semifinalistom Turnaja majstrov, Nadal končí

LONDÝN – Nemec Alexander Zverev zdolal v poslednom zápase skupiny Andreho Agassiho na Turnaji majstrov v …