pondelok , október 21 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Becker sa napokon dražbe svojich cenností nevyhne
Foto: TASR

Becker sa napokon dražbe svojich cenností nevyhne

LONDÝN – Nemec Boris Becker príde o svoje tenisové trofeje a osobné predmety. Včera o tom informovala britská aukčná spoločnosť Wyles Hardy & Co.

Licitácia cenností bývalého nemeckého tenistu má zmierniť jeho dlh, pre ktorý je proti nemu od roku 2017 vo Veľkej Británii vedené insolvenčné konanie. Beckerova zbierka obsahuje 81 pohárov a iných trofejí, tenisové rakety, oblečenie a tenisky z čias aktívnej kariéry. Jej súčasťou sú aj hodinky, ktoré dostal od svojho bývalého srbského zverenca Novaka Djokoviča. Dražba sa mala začať už vlani v júni, ale Becker ju na poslednú chvíľu zastavil.

Vtedy si bývalý tenista zaistil diplomatickú imunitu. Tvrdil, že je od apríla atašé Stredoafrickej republiky pre kultúru a šport. Ministerstvo zahraničných vecí chudobnej africkej krajiny vtedy upozornilo, že Nemcov diplomatický pas je falošný. V decembri Becker na súde stiahol tvrdenie o svojej diplomatickej imunite. Dražbe jeho osobných predmetov tak nič nestojí v ceste. Začne sa 11. júla.

Bývalá svetová jednotka nesplatila vo Veľkej Británii pôžičku z roku 2015 vo výške 3,5 milióna eur súkromnej banke Arbuthnot Latham & Co.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Mladenovičová je sklamaná – v spolupráci s Bajinom nebude pokračovať

Francúzka Kristina Mladenovičová pomocou sociálnej siete oznámila, že kouč Sascha Bajin pri nej končí. Nie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × four =