piatok , august 23 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Becker si podal mladú generáciu: „Nehovorte mi, že ostatní sú príliš dobrí“
Foto: TASR

Becker si podal mladú generáciu: „Nehovorte mi, že ostatní sú príliš dobrí“

PARÍŽ – Čas plynie, ale v tenise zostávajú nemenné istoty. Tzv. veľká trojka reprezentovaná Švajčiarom Rogerom Federerom, Španielom Rafaelom Nadalom a Srbom Novakom Djokovičom na Grand Slamoch kraľuje. Nemec Boris Becker to už nevydržal a mladíkov skritizoval.

Od Roland Garros 2005 narušili grandslamovú hegemóniu „veľkej trojky“ len Brit Andy Murray, Švajčiar Stan Wawrinka, Argentínčan Juan Martín del Potro a Chorvát Marin Čilič. Dovedna majú osem prvenstiev. To samo osebe demonštruje výnimočnosť Federera, Nadala a Djokoviča, ale za zmienku stojí aj to, že všetci štyria „narušitelia“ sú už tiež tridsiatnici.

Jediným hráčom vo veku do 28 rokov, ktorý okúsil atmosféru grandslamového finále, je dnes Rakúšan Dominic Thiem. „Nie je to dobré. Nie je to kompliment pre nikoho do 28 rokov. Nehovorte mi, že ostatní sú príliš dobrí. Mali by sme spochybňovať kvalitu a prístup každého, kto má menej ako 28,“ uviedol legendárny Becker pre Eurosport.

„Nedáva to žiadny zmysel. Síce veľmi rešpektujem Rogera, Rafu a Novaka, ale kto je ďalší? Ukážte mi niekoho, o kom by sme mohli hovoriť. Jedného dňa budú starí, ale chceme vidieť striedanie stráží, kým sú v najlepších rokoch. Chceme vidieť Stefanosa (Tsitsipasa) a Dominica (Thiema) ako ich porážajú, kým sú oni stále skvelí. Nie je to o forhendoch, kondícii. Je to o mentalite, nastavení mysle a prístupe,“ pokračoval úprimne Nemec.

„Už 20-ročný Novak bol veľmi dobrý. Rafa tu (na Roland Garros) vyhral v 19. Áno, ak sa chcete držať na vrchole, musíte sa stále zlepšovať, ale oni boli vždy dobrí. Nehovorte mi, že je niekto príliš mladý. Hráč je buď dobrý alebo nie,“ dodal rozhorčený Becker.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Djokovič priblížil svoj vzťah s Federerom

NEW YORK – Srb Novak Djokovič a Švajčiar Roger Federer sú veľké legendy a dlhoroční rivali. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

17 − two =