štvrtok , november 14 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Bellisová plánuje v blízkej budúcnosti návrat do súťažného diania
Foto: Instagram/CiCi Bellisová

Bellisová plánuje v blízkej budúcnosti návrat do súťažného diania

HOUSTON – Americká tenistka CiCi Bellisová by sa mala čoskoro vrátiť do súťažného diania. Po nekonečných zdravotných problémoch sa podelila s fanúšikmi o pozitívne správy.

Talentovaná Američanka nehrá od marca 2018. Problémy s pravým zápästím a lakťom ju poslali štyrikrát na operačný stôl. Posledný zákrok, ktorý podstúpila tento rok v apríli, bol, zdá sa, úspešný. Návratu tenistky, ktorej problémy boli podľa mnohých expertov výsledkom prehnanej záťaže v období dospievania, by nemalo stáť nič v ceste.

„Momentálne je všetko v poriadku. Dostala som sa do bodu, keď normálne trénujem. Vyzerá to pozitívne. Tenis milujem, už dlho je to môj život. Ak by som nemohla hrať, veľmi by mi to chýbalo. Bolo pre mňa úžasné vrátiť sa do svojej bežnej tréningovej rutiny. To ma motivovalo od prvého dňa,“ povedala 20-ročná Američanka citovaná portálom Tennis World.

„Ak pôjde všetko podľa plánu a budem sa cítiť dobre, dúfam, že si prvý turnaj zahrám tak tri týždne pred austrálskou šnúrou. Bolo ťažké ísť na jednotlivé operácie a premýšľať o ďalších a ďalších rehabilitáciách. Teraz som však dosť pozitívne nastavená, pretože som bližšie k turnajom. Vracať sa na kurt po každej operácii, stále cítiť bolesť, zistiť, že sa niečo pokazilo a že treba operáciu zopakovať, bolo najťažšie,“ zaspomínala si.

„Veľakrát som nevedela, či sa ešte niekedy budem cítiť dobre alebo či budem môcť hrať bez bolesti,“ dodala Bellisová, ktorej rebríčkovým maximom je 35. pozícia z augusta 2017.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tomáš Berdych

Tomáš Berdych oznámil ukončenie kariéry

PRAHA – Český tenista Tomáš Berdych v sobotu 16. novembra ukončí profesionálnu hráčsku kariéru. Oficiálnu rozlúčku absolvuje …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × 1 =