štvrtok , november 14 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Trápenie pokračuje – Bellisová po ďalšej operácii s neistou budúcnosťou
Foto: Twitter/WTA

Trápenie pokračuje – Bellisová po ďalšej operácii s neistou budúcnosťou

ORLANDO – Americká tenistka CiCi Bellisová sa musela podrobiť ďalšej operácii pravej ruky a jej návrat do súťažného diania je znova v nedohľadne.

Hoci oslávila Američanka včera iba 20. narodeniny, v kariére si toho už preskákala dosť. V 15 rokoch bola juniorskou svetovou jednotkou, postúpila cez Dominiku Cibulkovú do 2. kola ženského US Open a ako 17-ročná sa stala pevnou súčasťou elitnej stovky hodnotenia WTA. V auguste 2017 sa vyšvihla až na 35. miesto, no postupne sa začali ozývať problémy s pravou rukou, pre ktoré nehrá od marca 2018. Zápästie a lakeť si vyžiadali už štyri chirurgické zákroky. Ten posledný minulý pondelok.

Predposledná operácia z lanského novembra mala byť pritom posledná a Bellisová pred mesiacom avizovala blížiaci sa návrat. „V podstate mi rozpolili kosť, skrátili ju a vložili tam titánovú doštičku. Po čase som začala trénovať, ale zasa sa niečo pokazilo a pri hre ma ruka bolela. Zistili sme, že je doštička priveľká,“ priblížila teraz problémy, ktoré po treťom zákroku pretrvali.

„Minulý pondelok mi ju (doštičku) odstránili. Najhoršie je, že keď začnem hrať a priblížim sa k tomu, aby som bola v poriadku, všetko sa vráti. Už nevládzem, ale tenis je pre mňa všetko. Keby som tento šport nemilovala, nepodstupovala by som to,“ dodala CiCi na margo operácií. Jej budúcnosť je momentálne neistá, návrat do súťažného diania v nedohľadne.

Viacerí experti pripisujú Bellisovej problémy prehnanej záťaži v období dospievania. V sezóne 2014 napr. odohrala neuveriteľných 35 profesionálnych a 85 juniorských zápasov!

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tomáš Berdych

Tomáš Berdych oznámil ukončenie kariéry

PRAHA – Český tenista Tomáš Berdych v sobotu 16. novembra ukončí profesionálnu hráčsku kariéru. Oficiálnu rozlúčku absolvuje …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fourteen + twenty =