streda , máj 22 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Benčičová doviedla rozprávku do víťazného konca – v Dubaji zdolala Kvitovú

Benčičová doviedla rozprávku do víťazného konca – v Dubaji zdolala Kvitovú

DUBAJ – Víťazkou turnaja WTA Premier 5 v Dubaji (2 828 000 USD, tvrdý povrch vonku) sa po setoch 6:3, 1:6, 6:2 stala Švajčiarka so slovenskými koreňmi Belinda Benčičová (45. v hodnotení WTA). Vo finále si poradila s Češkou Petrou Kvitovou (4.).

Prvý set zvládla výrazne lepšie Benčičová. Viedla v prvej časti 4:1. Kvitová potom ešte získala jeden brejk a znížila na 2:4 a pridala aj úspešný gem na servise. Švajčiarka viedla 5:3 a na príjme sa dostala k setbalu, ktorý využila.

V druhom dejstve sa hra preklopila na stranu Kvitovej. Česká tenistka mala náskok 4:0. Očividne frustrovaná Benčičová stratila pohodu z prvého setu. V ďalšej hre odvrátila hrozbu „kanára“ ale na viac sa nezmohla. Za stavu 1:5 tiež servovala na udržanie sa v sete. Hoci viedla 40:15, Češka gem otočila a vynútila si rozhodujúce dejstvo.

Ten sa od úvodu vyvíjal lepšie pre Benčičovú. Ujala sa vedenia 3:1. Neskôr dokonca pridala aj brejk na 5:2. Šla tak servovať na víťazstvo. Kvitová si síce vytvorila náskok 40:15, ale Švajčiarka brejkbaly zmazala a o chvíľu premenila v poradí druhý mečbal.