štvrtok , august 22 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Benčičová o vzostupe formy: „Hopman Cup mi dal veľmi veľa“
Foto: TASR

Benčičová o vzostupe formy: „Hopman Cup mi dal veľmi veľa“

INDIAN WELLS – Švajčiarka Belinda Benčičová odštartovala v januári tretiu sezónu za sebou na Hopman Cupe. S Rogerom Federerom obhájili prvenstvo, čo je podľa nej kľúčom k zlepšeným individuálnym výsledkom.

„Bolo by zlé, keby mi to nepomohlo. Určite si myslím, že mi Hopman Cup dal veľmi veľa. Je to vlastne môj najobľúbenejší turnaj roka. Hráte so všetkými tými šampiónmi, ktorých tam bolo tento rok veľa. Je úžasné hrať proti nim a s nimi. Môžete sa veľa naučiť,“ citoval tenistku slovenského pôvodu portál Tennis World.

Momentálne ťahá Benčičová osemzápasovú (vrátane Fed Cupu 10) víťaznú šnúru. Skrýva sa v nej aj zisk titulu na prestížnej akcii v Dubaji. „Je to skvelé. Som naozaj šťastná, že som späť. Aj po zraneniach som vedela, že to stále v sebe mám. Hráčky hrajú konzistentne dva či tri roky, nemôžete očakávať, že sa po zranení vrátite na rovnakej úrovni,“ uviedla na margo komplikovaných posledných sezón, keď sa vracala po operácii ľavého zápästia.

„Musela som na svojom návrate tvrdo pracovať. Vedela som, že je to vo mne a som rada, že som to konečne ukázala,“ dodala. V noci o 2:00 SEČ sa pokúsi Benčičová o ďalší veľký výsledok. Vo 4. kole v Indian Wells bude čeliť japonskej obhajkyni titulu a svetovej jednotke Naomi Osakovej.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Djokovič priblížil svoj vzťah s Federerom

NEW YORK – Srb Novak Djokovič a Švajčiar Roger Federer sú veľké legendy a dlhoroční rivali. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × 5 =