pondelok , máj 21 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Bertensová a Kvitová si zahrajú o titul v Madride

Bertensová a Kvitová si zahrajú o titul v Madride

MADRID – Vo finále turnaja kategórie WTA Premier Mandatory v Madride(6 685 828 USD, antuka vonku) sa stretnú nenasadená Kiki Bertensová a desiata nasadená Petra Kvitová.

Kiki Bertensová pokračuje v Madride vo fantastických výkonoch. V prvom semifinále nedala šancu turnajovej sedmičke Caroline Garciovej, zdolala ju po setoch 6:2, 6:2.

Holanďanka podávala v celom zápase takmer dokonalý výkon. Počet nevynútených chýb držala na minime, zatiaľ čo Francúzka darčeky kopila. Na podaní súperku k ničomu nepúšťala, Garciová nemala jediný brejkbal. Bertensová v každom sete súperku 2-krát brejkla, čím si zabezpečila hladký postup do najväčšieho finále kariéry. Pôjde o jej 7. kariérne finále, všetky odohrala práve na antuke.

V českom derby uspela desiata nasadená Petra Kvitová, turnajovú šestku Karolínu Plíškovú zdolala po setoch 7:6(4), 6:3.

Do prvého setu vstúpila lepšie Plíšková, po brejku sa ujala vedenia 2:0. Kvitová sa nejakú dobu na kurte hľadala. Stratené podanie si zobrala späť v 8. geme, následne však o servis opäť prišla. Za stavu 5:4 podávala Plíšková na víťazstvo v sete, Kvitová sa však blysla skvelou hrou na príjme. Prvý set tak dospel do skrátenej hry. Jej koncovku zvládla lepšie Kvitová a ovládla ju pomerom 7:4.

Druhé dejstvo otvorila Kvitová brejkom. V 4. hre ustála stav 0:40 a náskok si už postrážila. Za stavu 5:3 premenila prvý mečbal na príjme a zajtra si tak zahrá o štvrtý titul v tejto sezóne.