streda , marec 27 2019
Tenisový Svet / Blog / Bol som na Roland Garros fanúšikovať Slovákom a bolo super
Foto: Jozef Makiš

Bol som na Roland Garros fanúšikovať Slovákom a bolo super

Mesto módy alebo lásky, Paríž, je vo svete známe vďaka Eiffelovej veži či Versailles, no každý tenisový nadšenec si ho hneď spojí s tenisovým sviatkom na antuke – Roland Garros. Tento rok sa ho so svojou polovičkou rozhodol navštíviť aj Jozef Makiš, ktorý sa s nami podelil o zážitky z prvej ruky.

Týždeň pred hlavnou súťažou som poctivo sledoval kvalifikačné súboje slovenských tenistov. Prial si, aby ich zastúpenie v hlavnom „pavúku“ bolo čo najpočetnejšie. Napokon bolo pomerne slušné – Kližan s Kovalíkom a pätica žien na čele s Magdou Rybárikovou, ktorá to nakoniec dobojovala do solídneho 3. kola. Ale späť k nášmu tripu.

Lístky na Roland Garros sme objednávali niekoľko mesiacov dopredu na posledný hrací deň 1. kola na outside kurty. Boli cenovo prijateľnejšie ako tri hlavné kurty – Philippe Chartier, Suzanne Lenglen, Court 1. Napriek tomu, že sme nemali možnosť vidieť zápasy najužšej svetovej špičky, zápasový program bol pre oko tenisového diváka nadmieru výživný.

Hneď po príchode do tenisového areálu som sa šťastný rozhliadal po okolí a ľuďoch, hľadajúc známe idoly z tenisových kurtov. Behom prvej „polhoďky“ som bol pár metrov od Patricka Mouratogloua, pri ktorom mi priam dych vyrazilo, keď ho doplnila jeho zverenkyňa, vracajúca sa po materskej. Serena Williamsová. Ďalej veľkí hráči ako Márton Fucsovics, Kyle Edmund, Jack Sock ma tiež ubezpečili, že sa momentálne nachádzam v centre tenisového Hollywoodu.

Po asi hodine sledovania zápasu Kevina Andersona s Paolom Lorenzim sme sa presunuli na náš hlavný „match of the day“. Kurt č. 4, na ktorom odohrala skvelý zápas Kaja Schmiedlová. V spoločnosti Viki Kužmovej, Miša Mertiňáka, trénerov Martinca a Hubera a zopár ďalších našich krajanov sme poctivo fandili našej reprezentantke. Zápas sa, nanešťastie, skončil víťazstvom jej súperky. Výkon a atmosféra na malom, priam rodinnom, kurte s kapacitou cca 200 ľudí boli vskutku neopísateľné.

Po takomto emotívnom zápase sme potrebovali trochu „vypnúť“, tak sme sa presunuli medzi divákov mimo kurty. Vyskúšali sme si gaučové sledovanie na veľkoplošnej obrazovke, kde dávali prenos zápasu Sereny s Kristýnou Plíškovou z hlavného center courtu. Zahrali sme si tenis na PS4 konzolách, nakúpili suveníry a naša cesta na ďalšie kurty pokračovala.

Cestou na 18-ku, kde v tom čase vyhrával Jack Sock nad Estóncom Zoppom, sme narazili asi na najväčšieho slovenského tenisového srdciara Domina Hrbatého. Snahu o podpis alebo fotku mi však prekazili jeho rýchle nohy, nakoľko sa s telefónom na uchu ponáhľal mimo hlavného areálu. Pravdepodobne na tréning s „Kližom“. Čo už, snáď na inom evente ho dobehnem. Na Kurte č. 17 bola v tom čase veľká tlačenica hladných fanúšikov sledujúcich spoza plota tréning domáceho Benoita Paira, ktorý sa veľmi pyšne hrdil svojím novým imidžovým hairstylom.

Na záver dňa nás čakalo ešte 5-setové rozuzlenie zápasu Jacka Socka, ktorý na preplnenej 18-ke nakoniec nestačil na prekvapujúceho Estónca. Ďalej set zo zápasu Angelique Kerberovej a niečo z matchu medzi Stachovským a Lópezom. Tenisových výkonov som bol priam prejedený, no tá atmosféra sa naozaj dala nasávať donekonečna. Nepokazia vám ju ani tie občasné dažďové kvapky.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Roland Garros s vyššími odmenami i novým kurtom

PARÍŽ – Druhý Grand Slam sezóny, parížsky Roland Garros, zvyšuje prémie tohtoročnej edície a potešia sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × 4 =