streda , marec 27 2019
Tenisový Svet / Správy / Bola som bezzubá, hovorí frustrovaná Cibulková
Foto: Jimmie48 Tennis Photography

Bola som bezzubá, hovorí frustrovaná Cibulková

PARÍŽ – Slovenská tenistka Dominika Cibulková bola po nečakanej prehre s Tunisankou Ons Jabeurovou v 2. kole Roland Garros na seba poriadne nahnevaná. Nasadená šestka si vyčítala, že dovolila Afričanke tvoriť hru a nedokázala sa presadiť vlastnými zbraňami.

„Môžem si len sypať popol na hlavu. Proti takejto hráčke by to z mojej strany malo vyzerať úplne inak. Vôbec som nenadviazala na to, že som sa pred turnajom cítila super a tiež som výborne zahrala v 1. kole. Bola som bezzubá, nechala som sa tlačiť a nevedela som použiť žiadne z mojich zbraní. Mohlo to vyzerať, že Jabeurová hrá veľmi dobre, no v skutočnosti som ju nechala vyniknúť. Pociťujem veľkú frustráciu,“ povedala Cibulková pre web sport24.sk.

Slovenská jednotka sa na dvorci Suzanne Lenglenovej od začiatku necítila dobre a hoci verila, že sa to časom zlepší, opak bol pravdou. Nemohla sa spoľahnúť na svoju najsilnejšiu zbraň – ritern. „Vždy sa pri ňom dobre hýbem nohami a v dueli so Jabeurovou som sa cítila ako zabetónovaná. K tomu som si veľakrát hlúpo prehrala vlastný servis. Neprekvapilo ma, že súperka často využívala kraťasy. Vedela som, že ich bude hrať. Tým, že som bola málo agresívna, vždy ma to prekvapilo na zadnej nohe, v tom bol problém,“ uviedla Cibulková, ktorá sa chce teraz čo najlepšie pripraviť na trávnatú časť sezóny.

Vlani vyhrala turnaj v Eastbourne a na Wimbledone sa prebojovala až do štvrťfinále. „Ak by som neobhajovala veľa bodov, znamenalo by to, že som minulý rok nič neuhrala. Takže radšej mám čo obhajovať. Je priskoro rozmýšľať nad trávnatou časťou sezóny. Najradšej by som si išla znova zahrať a dokázať si, že viem hrať tenis aj inak, než som predviedla proti Jabeurovej,“ dodala.

Tuniskej tenistke Ons Jabeurovej pomohol k senzačnému triumfu nad Dominikou Cibulkovou aj bývalý tréner slovenskej jednotky Vladimír Pláteník. Ten sledoval duel 2. kola na Roland Garros v lóži africkej hráčky. Pláteník v roku 2009 priviedol Cibulkovú k postupu do semifinále antukového vrcholu sezóny, momentálne pôsobí ako tréner Rusky Darie Kasatkinovej.

„Dostala som rady od Vlada Pláteníka z EMPIRE Tennis Academy v Trnave, kde trénujem. Sadol si s mojím trénerom a rozprávali sa spolu. Povedali mi, že musíme s tebou obaja hovoriť. Súhlasila som a počúvala som ich. A hovorili sme s ním nielen preto, že som proti nej hrala, ale on nám dáva rady vždy a je to príjemný človek a tréner. S mojím koučom spolu vychádzajú. Bolo skvelé ho mať pri sebe, my z akadémie sme ako tím,“ povedala Jabeurová pre stránku www.empire-tennis-academy.com.

O nás Tomas Hmira

Absolvent univerzity v Moskve, učiteľ, tenisový milovník.

Môže Vás zaujímať

Déjà vu v Miami – Djokovič zopakoval vo 4. kole zlyhanie z Dauhy

MIAMI – Najvyššie nasadený Srb Novak Djokovič prehral vo 4. kole turnaja ATP Masters 1000 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

6 + eighteen =