streda , október 16 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Borg: „Laver Cup je tá najlepšia vec pre tenis“
Foto: TASR

Borg: „Laver Cup je tá najlepšia vec pre tenis“

ŽENEVA – Legendárny Švéd Björn Borg, kapitán výberu Európy, sa pred štartom tretieho ročníka Laver Cupu vyjadril o tejto súťaži v superlatívoch.

„Na začiatku niektorí ľudia hovorili, že je to exhibícia. Nikdy to tak nebolo! V stávke je priveľa vecí, nikto nechce prehrať. Po prehrách som videl, že sú chlapci veľmi sklamaní. Iba Laver Cup dokáže spojiť na jednom mieste toľko skvelých hráčov, takže je to tá najlepšia vec pre tenis. Myslím si, že bude neustále rásť,“ vyjadril sa Borg citovaný portálom Tennis World.

„Keď ma oslovili, aby som sa stal kapitánom tímu, bol som dojatý a hrdý. Úprimne, je to pre mňa niečo krásne. Stráviť sedem dní s týmito hráčmi, rozprávať sa s nimi o tenise, jeho vývoji, čo budú robiť vo zvyšku kariéry a po nej. Som hrdý kapitán,“ netají bývalá svetová jednotka.

„Len čo chlapci prídu, zabudnú na rivalitu. To je to, o čo nám ide. Ak prinesiete rivalitu do tímu, nefunguje to. Sme tu zjednotení a vzájomne si veríme. Cítim to ja, cítia to oni,“ dodal na záver bývalý švédsky tenista na margo výnimočnosti podujatia.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Medvedev: „Tsitsipasa už neberiem vážne“

MOSKVA – Rus Daniil Medvedev včera v Moskve zareagoval na slová Gréka Stefanosa Tsitsipasa, ktorý ho …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × 4 =