piatok , august 23 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Bouchardová: „Zarábať si tenisom na živobytie je tá najneuveriteľnejšia vec“
Foto: TASR

Bouchardová: „Zarábať si tenisom na živobytie je tá najneuveriteľnejšia vec“

TORONTO – Kanaďanka Eugenie Bouchardová patrila v minulosti medzi absolútnu svetovú špičku, a hoci nedávno vypadla z elitnej svetovej stovky, ťažkú hlavu si z toho nerobí.

„Mám pocit, že som dozrela a veci vnímam v širších súvislostiach. Viete, zarábať si tenisom na živobytie je tá najneuveriteľnejšia vec. Cítim sa požehnaná a šťastná. Prehratý zápas v konečnom dôsledku nič neznamená. Teraz si to oveľa viac užívam, na kurte zostávam pozitívna, bojujem. To je to jediné, čo môžem robiť,“ povedala na tlačovej konferencii po vypadnutí v 1. kole WTA Premier 5 turnaja v Toronte.

„Z mojej strany to bol solídny zápas. Najlepší, odkedy som sa vrátila po zranení. Je to skvelá hráčka, svetová dvadsiatka. Bojovať s ňou do stavu 6:4 v treťom sete mi dodáva sebavedomie a motivuje ma pracovať ešte tvrdšie,“ dodala kanadská kráska citovaná portálom Tennis World na margo prehry s krajankou Biancou Andreescuovou.

Bouchardová patrila v minulosti medzi najväčšie talenty sveta. Potenciál začala napĺňať veľmi rýchlo. V sezóne 2014, počas ktorej oslávila 20. narodeniny, hrala finále Wimbledonu a semifinále Roland Garros i Australian Open. V Norimbergu získala aj svoj doteraz jediný singlový WTA titul a stala sa svetovou päťkou. Odvtedy sa však trápi a aktuálne je až 112. ženou sveta.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Murray sa na Nadalovom turnaji po 14 rokoch vráti na challengerový okruh

MANACOR – Britský tenista Andy Murray sa predstaví na budúci týždeň na challengerovom turnaji v meste …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seven − three =