pondelok , apríl 22 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Bude sa Turnaj majstrov sťahovať? Federer a Djokovič majú rozdielne názory
Roger Federer
Foto: TASR

Bude sa Turnaj majstrov sťahovať? Federer a Djokovič majú rozdielne názory

LONDÝN – Turnaj majstrov hostí už od roku 2009 Londýn. V sezóne 2021 však môže prísť zmena. Švajčiar Roger Federer a Srb Novak Djokovič majú na budúcnosť tohto podujatia odlišné názory.

„Ide o najväčší turnaj pod hlavičkou ATP. Je to teda skvelá príležitosť na propagáciu tenisu po celom svete. Podľa mňa by sa malo miesto konania každé tri či štyri roky meniť. Desať rokov je trochu priveľa. Nejde konkrétne o Londýn, ale o podujatie ako také. Mne sa tu vždy darilo, takže som ten posledný, kto by mal chcieť zmenu,“ uviedol Djokovič, ktorý zvíťazil v londýnskej hale už štyrikrát.

„Ak zostane turnaj v Londýne, určite to bude správne rozhodnutie. Neviem, aké sú možnosti. Keď sa tu podujatiu darí, nevidím dôvod, prečo by sa malo usporiadať inde,“ oponuje svojmu veľkému rivalovi Federer. Bazilejský rodák uspel v súčasnom dejisku koncoročného šampionátu iba dvakrát, naposledy ešte v sezóne 2011.

V zákulisí sa hovorí až o 40 mestách, ktoré by v budúcnosti rady privítali okteto najlepších. V hre sú Šanghaj, Berlín, Paríž, Turín či niektoré z amerických veľkomiest.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Slovenský týždeň: Cibulková so sladkou rozlúčkou, skvelá Kučová

Uplynulý víkend patril našim ženám, ktoré vyšperkovali dovtedy ničím výnimočný týždeň. Dominika Cibulková sa dočkala …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 + 13 =