pondelok , december 17 2018
Tenisový Svet / Správy / Čepelová a Kužmová v kvalifikácii v Petrohrade, Hončová v Tchaj-peji
Foto: TASR

Čepelová a Kužmová v kvalifikácii v Petrohrade, Hončová v Tchaj-peji

PETROHRAD/TCHAJ-PEJ – Jana Čepelová a Viktória Kužmová sa cez víkend predstavia v kvalifikácii WTA Premier turnaja v Petrohrade, Michaela Hončová na WTA International podujatí v Tchaj-peji.

V ruskom Petrohrade sa hrá na tvrdom povrchu v hale. Hráčky si na odmenách rozdelia 733 900 amerických dolárov. Jana Čepelová začne zajtra približne o 9:00 SEČ proti skúsenej Talianke Sare Erraniovej. S bývalou členkou top 10 má negatívnu bilanciu 1:2. V prípadnom 2. kole by narazila na víťazku ruského derby medzi druhou nasadenou Nataliou Vichľancevovou a Valentinou Ivachnenkovou.

Viktória Kužmová sa pokúsi približne v rovnakom čase nadviazať proti domácej voľnej karte Amine Anšbovej na víťazstvo zo sezóny 2016. Tentokrát je jasná favoritka. Ak uspeje, vyzve ruskú sedmičku žrebu Jekaterinu Alexandrovovú alebo ukrajinský supertalent Dajanu Jastremskú. Vo finálovom 3. kole eliminácie môže dôjsť k atraktívnemu slovenskému derby.

Michaela Hončová zamierila do taiwanského Tchaj-peju, kde zabojuje vonku na tvrdom povrchu o podiel z prémie 226 750 amerických dolárov. Približne o 9:00 SEČ ju čaká tretia nasadená Číňanka Liou Fang-čou. Kvalifikácie je len dvojkolová. Ak Miška favoritku prekvapí, rozdá si to o hlavnú súťaž so siedmou nasadenou Dalilou Jakupovičovou zo Slovinska alebo Japonkou Harukou Kadžiovou.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Slováci v akcii, nedeľa 15. december

Dve Slovenky sa pokúsia kvalifikovať do hlavnej súťaže na turnajoch v Taliansku a Turecku. ITF …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

14 + 15 =