nedeľa , september 15 2019
Tenisový Svet / Správy / Čepelová po bláznivom priebehu do 2. kola turnaja v New Havene
Foto: TASR

Čepelová po bláznivom priebehu do 2. kola turnaja v New Havene

NEW HAVEN – Jana Čepelová zvíťazila v 1. kole turnaja WTA 125K v americkom New Havene (125 000 USD, tvrdý povrch vonku) nad domácou Mariou Sanchezovou 7:5, 7:6(2).

Naša tenistka si na začiatku po veľkom boji udržala podanie, čo ju dostalo do psychologickej výhody. Vyťažila z nej náskok 4:0. Sanchezová sériou troch získaných hier znížila, podarilo sa jej aj vyrovnať z 3:5 na 5:5, ale v koncovke nekonečného úvodného setu mala pevnejšie nervy Janka.

Druhé dejstvo bolo opäť ako na hojdačke. Košická rodáčka povolila súperke do stavu 3:0 len tri fiftíny, no ako rýchlo vedenie získala, tak rýchlo oň aj prišla. Neskôr bola za stavu 5:3, 30:0 dve loptičky od postupu, aby musela o chvíľu ribrejkom zachraňovať vyrovnanie na 6:6. Skrátenú hru ovládla po výsledku 7:2 Slovenka.

Zaujalo nás:

  • zápas trval 2 hodiny a 11 minút
  • v 24 gemoch sa zrodilo až 13 brejkov
  • obe tenistky získali po svojom druhom podaní menej ako 30 percent fiftínov
  • Sanchezová spravila 12 dvojchýb

Jana Čepelová vyzve v 2. kole tohto podujatia, na ktorom štartuje až 64 hráčok, domácu amatérku a tenisovú nadšenkyňu Rosalyn Smallovú, ktorá nahradila v hlavnej súťaži 13. nasadenú Rumunku Monicu Niculescuovú.

Rosalyn Smallová, ďalej od kamery, proti 69-ročnej Gail Falkenbergovej:

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Martin v Bielle turnajovou trojkou, Klein zabojuje v Glasgowe

BIELLA/GLASGOW – Počas budúceho týždňa budeme slovenských tenistov sledovať aj na ďalších challengerových turnajoch. Vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 2 =