piatok , júl 19 2019
Tenisový Svet / Správy / Čepelová po obrovskom boji a skvelom obrate do 2. kola v Trnave
Foto: TASR

Čepelová po obrovskom boji a skvelom obrate do 2. kola v Trnave

TRNAVA – Na voľnú kartu štartujúca Jana Čepelová si poradila v 1. kole ITF turnaja EMPIRE Slovak Open v Trnave (100 000 USD, antuka vonku) s Chorvátkou Terezou Mrdežovou po veľkom boji v troch setoch 5:7, 6:4, 7:6(3).

Prvý set sa začal lepšie z pohľadu našej tenistky. Po brejku na 3:1 však prišiel útlm a Chorvátka tromi hrami za sebou otočila priebeh. Po zmene strán síce prišla o servis, ale v koncovke dominovala – 7:5.

Druhé dejstvo odštartovalo sériou štyroch brejkov. Janka si následne udržala podanie, čo sa paradoxne ukázalo ako rozhodujúce. Bol to totiž jediný gem, ktorý neputoval na konto riternujúcej hráčky. Čepelová využila za stavu 5:4 celkovo piaty setbal.

Do rozhodujúceho setu vstúpila výrazne lepšie chorvátska tenistka. Dva brejky jej priniesli zdanlivo komfortný náskok 4:1. Košická rodáčka sa nevzdala, otočila na 5:4, a hoci musela v závere čeliť pri manku 5:6 súperkinmu servisu na víťazstvo, vynútila si skrátenú hru. Diktovala v nej tempo a víťazným bekendovým volejom premenila hneď prvý mečbal – 7:3.

Zaujalo nás:

  • zápas trval 161 minút
  • zrodilo sa v ňom 20 brejkov (po 10 na oboch stranách)
  • Čepelová zvládla po svojom 1. podaní 45 percent výmen
  • Mrdežová spravila 9 dvojchýb

Janu Čepelovú čaká dnes aj 2. kolo proti americkej dvojke „pavúka“ Bernarde Perovej. Rebecca Šramková, Lenka Stará a Tereza Mihalíková vypadli včera resp. dnes už v úvodnom kole trnavského podujatia.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Slováci v akcii, piatok 19. júl

Viktória Kužmová zabojuje o druhé tohtoročné singlové semifinále na okruhu WTA. Igor Zelenay o prvé …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

ten + 18 =