pondelok , november 18 2019
Tenisový Svet / Správy / Čepelová, Hončová, Horanský a Lacko cez víkend v kvalifikáciách na hlavnom okruhu
Foto: TASR

Čepelová, Hončová, Horanský a Lacko cez víkend v kvalifikáciách na hlavnom okruhu

HERTOGENBOSCH/NOTTINGHAM – Jana Čepelová, Michaela Hončová, Filip Horanský a Lukáš Lacko spoznali žreby víkendových kvalifikácií turnajov hlavných okruhov.

Jana Čepelová (184. v rebríčku WTA) si vybrala turnaj WTA International v anglickom Nottinghame (250 000 USD, tráva vonku). Z pozície nasadenej desiatky začne proti Rumunke Elene Gabriele Ruseovej (219.). Ak uspeje, vo finále eliminácie vyzve buď najvyššie nasadenú Yaninu Wickmayerovú z Belgicka alebo Gruzínku Mariam Bolkvadzeovú. Kompletný žreb kvalifikácie TU.

Michaela Hončová (438.) sa pokúsi zaskočiť favoritky na WTA International turnaji v holandskom Hertoghenboschi (250 000 USD, tráva vonku). Už v úvodnom kvalifikačnom kole bude outsiderka proti deviatej nasadenej Ruske Anne Kalinskej (146.). Ak by si s ňou poradila, narazila by na piatu nasadenú americkú veteránku Varvaru Lepčenkovú alebo domácu voľnú kartu Indy de Vroomovú. Kompletný žreb kvalifikácie TU.

Lukáš Lacko (138.) a Filip Horanský (167.) sa predstavia na turnaji ATP 250 v holandskom Hertogenboschi (711 275 EUR, tráva vonku). Luky je nasadená sedmička a začne proti talianskemu talentu Jannikovi Sinnerovi (215.). Víťaz sa pobije o hlavnú súťaž s druhým nasadeným Talianom Thomasom Fabbianom alebo fínskou voľnou kartou Emilom Ruusuvuorim.

Filip odštartuje proti ôsmemu nasadenému Talianovi Salvatoremu Carusovi (147.). Ak favorita porazí, vyzve v eliminačnom finále taiwanskú trojku žrebu Jasona Junga alebo amerického tenistu Marcosa Girona.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kučera ako ďalší Slovák z top 10 na tenisovom turnaji ProAm Challenge by Adifex

Ako sa blíži dátum tenisového turnaja ProAm Challenge by Adifex, postupne sa odkrývajú ďalšie zvučné …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 − 17 =