utorok , jún 18 2019
Tenisový Svet / Správy / Čepelová po obrovskom boji a obrate do semifinále ITF turnaja v Su-čou
Foto: TASR

Čepelová po obrovskom boji a obrate do semifinále ITF turnaja v Su-čou

SU-ČOU – Úspešná kvalifikantka Jana Čepelová si poradila vo štvrťfinále ITF turnaja v čínskom Su-čou (100 000 USD, tvrdý povrch vonku) s Japonkou Nao Hibinovou v troch setoch 4:6, 7:5, 6:3.

Úvod našej tenistke vôbec nevyšiel a rýchlo nabrala manko 0:3 s dvoma brejkmi. Podobne expresne dokázala vyrovnať, no strata servisu zo siedmej hry bola pre ňu v prvom sete osudná.

Druhé dejstvo sa nieslo v znamení prelomených podaní. Janka prehrávala postupne 0:1, 2:3, 3:4 i 4:5 s brejkom. Japonka vybojovanú výhodu ani raz nepotvrdila, hoci mala v jednotlivých gemoch postupne 10 takýchto možností. V závere za svoju nízku efektivitu pykala. Rodáčka z Košíc vydrela po odvrátení dvoch brejkbalov vedenie 6:5, po zmene strán sa blysla na príjme čistou hou.

V rozhodujúcej časti pokračoval tuhý boj. Tentoraz to bola 25-ročná Slovenka, kto nepotvrdil brejky na 3:1 či 4:2. V koncovke ukázala pevné nervy. Po brejku na 5:3 išla servovať na postup, odvrátila päť brejkbalov a vzápätí premenila hneď prvý mečbal.

Zaujalo nás:

  • v zápase bolo 19 brejkov a 40 brejkbalov
  • obe tenistky zvládli po svojom 1. podaní menej než polovicu výmen
  • Čepelová ťahá už 6-zápasovú víťaznú šnúru, čo sa jej podarilo naposledy na prelome rokov 2013 a 2014

O postup do finále zabojuje zverenkyňa Martina Zathureckého proti siedmej nasadenej Ukrajinke Angeline Kalininovej z Ukrajiny. Už teraz má istých 56 bodov do hodnotenia WTA, ktoré by ju mali v pondelok posunúť v hodnotení na 200. miesto a zaistiť jej štart v kvalifikácii Australian Open 2019.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Federer vykročil za 10. titulom z Halle odplatou za US Open

HALLE – Najvyššie nasadený Švajčiar Roger Federer zdolal v 1. kole turnaja kategórie ATP 500 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × three =