pondelok , február 18 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Česká krasojazda pokračuje aj v Madride, v semifinále hviezdne derby
Foto: TASR

Česká krasojazda pokračuje aj v Madride, v semifinále hviezdne derby

Kým medzi mužmi sa dnes v Madride budú rozdávať ešte len semifinálové miestenky, dámy si to na antuke rozdajú o postup do finále.

Ako prvé sa na kurt dostanú Holanďanka Kiki Bertensová a Francúzka Caroline Garciová. Prvá menovaná sa už tradične pripomína na svojom najsilnejšom povrchu. Prvý výrazný záblesk prišiel už v Charlestone, na špecifickej zelenej antuke. Bertensová tam zdolala Keysovú i Görgesovú a získala najväčší kariérny titul. V Madride však má na dosah ešte čosi väčšie.

Proti bude Caroline Garciová. Francúzka sa v úvode sezóny mierne trápila, teraz je ale v koľajách z konca tej minulej. Na semifinále zo Stuttgartu nadviazala ďalším prienikom medzi najlepšie kvarteto. A to bez straty setu. Oddych môže byť dôležitým semifinálovým faktorom.

Prognóza: Postup Garciovej v troch setoch

Druhé semifinále bude čisto českou záležitosťou. Karolína Plíšková s Petrou Kvitovou ťahajú famóznu deväťzápasovú víťaznú šnúru na antuke. Od hráčok, ktoré v minulosti trápil slabší pohyb a na antuke to bolo často trápenie, to asi čakal málokto. Teraz však hrajú v skvelej forme, jeden výborný výkon strieda druhý a súperky sú proti nim často iba v pozícii štatistiek.

Prím bude hrať kvalitný servis a razancia. Tešiť sa môžeme na ofenzívny tenis a parádne predstavenie. Dievčatá už majú za sebou dva vyrovnané vzájomné duely. Oba dopadli lepšie pre Kvitovú, ktorá proti krajankám prehrávať nezvykne.

Prognóza: Plíškovej výhra v dvoch setoch

O nás David Pavlik

Absolvent medzinárodných vzťahov, komentátor DIGI Sport, tenisový nadšenec.

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Koniec kurióznej série Isnera, Ostapenková sa znova bude trápiť

Aj dnes sme si pre vás pripravili trojicu tipérskych odporúčaní. Jelena Ostapenková neprežíva najlepšie obdobie, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × five =