pondelok , apríl 22 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Chačanov povedal, aké vlastnosti Federera, Nadala a Djokoviča by chcel
Foto: TASR

Chačanov povedal, aké vlastnosti Federera, Nadala a Djokoviča by chcel

Ruský tenista v rozhovore pre Ogonek Magazine povedal o svojej prelomovej sezóne. Nevyhol sa ani otázke o svojich troch hviezdnych rivaloch Novakovi Djokovičovi, Rafaelovi Nadalovi a Rogerovi Federerovi. Ktoré vlastnosti na nich najviac obdivuje a chcel by ich tiež?

„Po niekoľkých zápasoch proti najlepším som sa cítil byť blízko prvej desiatky. Všetko je to iba dôsledok toho, ako hráte. Pokiaľ hráte dosť dobre, môžete súťažiť s najlepšími. V určitom zmysle to potrebuje čas,“ povedal Rus.

Odpovedal aj na otázku, v čom vidí najsilnejšie stránky „veľkej trojky“: „Určite by som rád mal talent ako Roger, mentalitu a bojovnosť Rafu a tiež Novakovu rýchlosť a atletickosť.“

„Skúsme sa však o tejto téme baviť tak o desať rokov. Všetko záleží na fyzickej kondícii. Teraz však rozhodne môžem povedať jedno – je úžasné, že môžem súťažiť s takými šampiónmi ako sú Roger, Novak a Rafa. Stále sa učím, ako porážať týchto pánov, ktorých som kedysi sledoval iba v televízii. Mám tak ešte väčšiu chuť pracovať a vyhrávať. V januári som si hovoril, že by bolo fajn, keby som bol v novembri blízko najlepšej dvadsiatky. Ale ako sa hovorí, neexistujú limity k dokonalosti. Som nadšený zo svojej sezóny,“ uzavrel Chačanov.

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Na stope: Krásne Slovenky ako z ľudovej rozprávky, nadšený Federer

Ešte pred samotným fedcupovým zápasom zaujala pätica Sloveniek ako nikdy predtým. Vychutnajte si výber najlepších …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

8 + 16 =