streda , december 19 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Cibulková: „Lepší štart do novej sezóny som si ani nemohla želať“
Foto: WTA

Cibulková: „Lepší štart do novej sezóny som si ani nemohla želať“

SYDNEY – Dominika Cibulková zažíva skvelý vstup do sezóny. V Sydney už zdolala dve silné súperky – Lotyšku Anastasiju Sevastovovú a Rusku Jelenu Vesninovú. Po dnešnom dueli žiarila spokojnosťou.

Pred podujatím v Sydney mala Cibulková dlhšiu pauzu. Posledný súťažný zápas v minulom roku odohrala ešte začiatkom októbra v Pekingu. „Po turnaji v Číne som sa rozhodla ukončiť sezónu. Nehrala som tenis 10 týždňov. Musela som to urobiť, aby som opäť dostala chuť hrať, bojovať a našla motiváciu. Dni mimo kurtov som si naozaj užívala. Stále však ešte chcem hrať a dosiahnuť v tenise niečo veľké. Opäť som začala tvrdo trénovať a už som sa nevedela dočkať prvého zápasu v novej sezóne. Lepší štart som si ani nemohla želať. Nikdy neviete, čo s vami urobí dlhá pauza a čo od seba môžete očakávať. Teší ma, že som dobrú formu z tréningov dokázala pretaviť aj do zápasov,“ citovala slová Cibulkovej oficiálna stránka WTA.

Zverenkyňa trénera Mateja Liptáka v závere dnešného zápasu vystupňovala svoj výkon a neraz si vyslúžila potlesk. „Od stavu 2:3 som začala hrať výborne. Hrala som agresívne a nebála som sa chodiť po údery. Bola som silná. Takto nejako to na dvorci vyzerá, keď hrám svoj najlepší tenis. Aj vo štvrťfinále sa chcem sústrediť na seba a na svoj výkon. Ak by to v takomto duchu išlo počas celej sezóny, bola by som šťastná,“ dodala.

Posledný zápas dnešného dňa rozhodol o tom, že sa Dominika vo štvrtok pobije o semifinále s Angelique Kerberovou. Nemka zdolala v dueli dvoch bývalých svetových jendotiek Američanku Venus Williamsovú 5:7, 6:3, 6:1.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Hrbatý o Kližanovi: „Takých talentov je na svete pár“

BRATISLAVA – Martin Kližan a Dominik Hrbatý sa už intenzívne pripravujú na druhú spoločnú sezónu. V …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 + 12 =