pondelok , máj 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Cibulková: „Potrebovala som si vyčistiť hlavu, rok 2017 som si neužila“
Foto: Jimmie48 Tennis Photography

Cibulková: „Potrebovala som si vyčistiť hlavu, rok 2017 som si neužila“

SYDNEY – Dominika Cibulková sa na prestížnom podujatí kategórie Premier v austrálskom Sydney prebojovala už do štvrťfinále.

Po hladkom úvodnom víťazstve nad ôsmou nasadenou Lotyškou Anastasijou Sevastovou zvládla v dvoch setoch aj Rusku Jelenu Vesninovú. O postup do semifinále zabojuje vo štvrtok proti Nemke Angelique Kerberovej.

Cibulková po vydarenom vstupe priznáva, že minulý rok bol pre ňu mentálne nesmierne náročný. Dosiahla síce kariérne maximum v podobe 4. priečky, rok ale ukončila o 22 pozícií nižšie: „Po singapurskom triumfe sa všetko zbehlo tak rýchlo. Mala som iba dva týždne voľna a cítila som sa, akoby sme okamžite prešli do Austrálie a bola späť v tom kolotoči. Bola som skutočne unavená a ani som si neužila to, čo som dosiahla. Nie som ako Federer. On vyhrá Grand Slam a je to pre neho normálne. Pre mňa to bolo veľmi veľké a silné.“

Počas sezóny 2017 dosiahla Slovenka jediné finále v rámci hlavného okruhu. V americkom New Havene podľahla v boji o titul Austrálčanke Gavrilovovej. Príčinu vidí Bratislavčanka vo vyhorení: „Hru som si minulý rok neužívala. Nebavilo ma cestovanie, neužívala som si to, že som mohla byť na kurte. Potrebovala som si vyčistiť hlavu, aby som vedela, čo chcem robiť. Ak by som stále cítila, že sa nechcem vrátiť k tenisu, nebolo by to dobré. Bolo to niečo, čo som musela robiť, po roku 2016 bolo všetko také veľké, no v sezóne 2017 som si tenis neužila.“

Slovenka si tak v ťažkej situácii dopriala desaťtýždňový oddych. „Musela som to urobiť. Aby som zistila, že chcem naďalej hrať tenis, že mám energiu bojovať a byť motivovaná. Voľno som si skutočne užila. Bola som doma s manželom, absolvovali sme výlet do Prahy, dovolenku na Maldivách, cestovali sme. Zistila som, že to, čo máme, si užijem v mojom živote po tenise. Nechcem sa ale uponáhľať. Chcem stále hrať a dosiahnuť v tenise niečo veľké,“ dodáva.

O nás David Pavlik

Absolvent medzinárodných vzťahov, komentátor DIGI Sport, tenisový nadšenec.

Môže Vás zaujímať

Na stope: tenisti si užívajú Rím, hudobný počin Wozniackej s Radwaňskou

Aj tento týždeň prinášame výber zo sociálnych sietí. Väčšina tenistov si vychutnáva návštevu pamiatok vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 − six =