nedeľa , september 15 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Cibulková o svojich kempoch: „Baví ma vidieť, ako sa deti zlepšujú“
Foto: Jimmie48 Tennis Photography

Cibulková o svojich kempoch: „Baví ma vidieť, ako sa deti zlepšujú“

Dominika Cibulková si už na okruhu čo-to preskákala a tento rok začala svoje skúsenosti odovzdávať nastupujúcim generáciám v Love4Tennis prostredníctvom detskej akadémie.

Je teplé júlové ráno a štyria mladí tenisti sa na tréningu rozcvičujú. Bude horúco. Ich kamaráti a rovesníci sú na prázdninách u babky alebo s rodičmi na dovolenke.

Matej, Martina, Ivan a Július nie sú na tenisovom kurte za trest. Je to pre nich odmena. Tenisový život ich baví. Leto s raketou nemusí byť vôbec nuda. Aj v júli môžete prežiť radosť ako pri rozbaľovaní vianočných darčekov.

„Ahojte, ja som Dominika,“ prichádza na kurt úspešná slovenská tenistka.

Tenisu sa snaží niečo vrátiť

Na prelome júla a augusta sa v Love4Tennis Dominika Cibulková Academy konal druhý tenisový kemp. Majsterka sveta z roku 2016 pomáhala mladým hráčom zlepšiť ich hru.

Cibulková nie je klasickou trénerkou. Stále je svetovou hráčkou. Talentovaným tenistom pomáha a ukazuje na jednoduchých veciach, ako sa ich hra môže zlepšiť.

Aj takto sa snaží tenisu vrátiť niečo späť.

„Prvý kemp sa konal v apríli. To bolo ešte počas mojej prípravy na Pohár federácie. Vtedy to ešte neprebehlo tak, ako som si predstavovala. Druhý kemp však bol na oveľa lepšej úrovni a mohla som štyrom deťom venovať dostatočne veľa času. Trávila som s nimi každý deň, dávala som im rady a pomáhala,“ hovorí 30-ročná tenistka.

Radila deťom aj rodičom

Aké je to nielen sa stretnúť so svojím idolom, ale dokonca mať možnosť získať jeho znalosti, skúsenosti a know-how?

„Bolo vidno, že všetci počúvali moje rady. Neboli to však len čisto tenisové veci, ktoré si odniesli. Hoci som im radila vo veci tenisovej techniky a podobne, bolo vidno, že to pre ne bolo motivačné. Na kurte robili všetko s väčším nadšením a zápalom,“ vysvetľuje Dominika.

Pomoc a úprimná rada od športovca, na ktorého sa pozerá mladý športovec s obdivom, je na nezaplatenie. Je vidno, že mladí tenisti berú rady od Cibulkovej vážne. Keď hovorí, pozorne ju sledujú.

Trénerovi nevenujú vždy rovnakú pozornosť. Niežeby k nemu mali neúctu. No športovec, ktorý sa dokázal vlastnými silami prepracovať na vrchol, má u nich prirodzený rešpekt.

Kempy s deťmi boli príjemnou skúsenosťou aj pre Dominiku.

„Baví ma vidieť, ako sa deti zlepšujú. Je to veľmi dobrý pocit, keď vidíte, že môžete niekomu aj drobnou radou pomôcť. A pri deťoch je to o to krajšie, že si všetko, čo im vravím, berú k srdcu,“ teší niekdajšiu svetovú štvorku.

Rovnako sa o jej názor zaujímali aj rodičia detí, ktorým poradila aj vďaka vlastným skúsenostiam, čo ďalej.

Pripravuje ďalší kemp

Hoci sa aktuálne zotavuje zo zranenia achilovky, chce v práci s mladými tenistami pokračovať naďalej.

„Pre chlapcov a pre dievčatá je to jedinečná príležitosť, aby sa niečo naučili od Dominiky. Je to príležitosť učiť sa od najlepších, ktorí si sami prešli mnohými úskaliami tenisu. Je to príležitosť ako sa naozaj zlepšiť,“ vysvetľuje Ján Stančík z Love4Tennis Dominika Cibulková Academy.

Tretí kemp pod vedením Cibulkovej sa uskutoční počas jesenných prázdnin – od 28. októbra do 2. novembra. „Takto sa môžu na kempe zúčastniť aj školáci a zo svojich povinností nič nezameškajú,“ vraví Stančík. Cibulková sa opäť bude každému z nich venovať. Spraví analýzu hry a pripraví odporúčania, ako čo upraviť. Poradí aj rodičom, ktorí majú často viac otázok ako deti.

Viac informácií o tenisových kempoch Dominiky Cibulkovej nájdete na www.CibulkovaAcademy.com/ProgramWithDominika

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Pondelok ponúka lákavé kurzy

Tradičný trojlístok tipérskych odporúčaní prinášame aj v nedeľu. Vidíte to podobne? WTA Osaka – 1. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fourteen + 7 =