piatok , január 18 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Cibulková po skalpe Halepovej: „Nedala som jej veľa príležitostí na to, aby rozvíjala svoju hru“
Foto: TASR

Cibulková po skalpe Halepovej: „Nedala som jej veľa príležitostí na to, aby rozvíjala svoju hru“

WU-CHAN – Dominika Cibulková si dnes piatykrát v kariére poradila s líderkou rebríčka WTA. Po skalpe Simony Halepovej z Rumunska v 2. kole WTA Premier 5 turnaja v čínskom Wu-chane neskrývala spokojnosť.

„Celý zápas som hrala konštantne dobre a agresívne. Naháňala som súperku po kurte a nedala som jej veľa príležitostí na to, aby rozvíjala svoju hru. V druhom sete Simona viackrát požiadala o medical time out, čo ma trochu vyviedlo z tempa. Stratila som koncentráciu a začala sa sústrediť na iné veci, ako bolo potrebné. Záver som však zvládla na jednotku a hrala som ešte lepšie ako v prvom sete. Toto víťazstvo si veľmi cením, lebo som si ho musela uhrať a zaslúžiť,“ uviedla slovenská jednotka.

Približne o 14 hodín ju čaká vo Wu-chane ďalší zápas, čo nie je nič jednoduché. „Teraz musím čo najlepšie zregenerovať a sústrediť sa na stredajší duel proti Kasatkinovej. Daria je veľmi šikovná hráčka, nebude to jednoduché. Chcem si zobrať sebavedomie z víťazného zápasu s Halepovou. Na kurte sa cítim veľmi dobre a urobím všetko pre to, aby som sa na turnaji dostala čo najďalej,“ uviedla Dominika smerom k duelu 3. kola.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Nenapraviteľný Monfils zbalil ďalšiu tenistku, randí s členkou top 10

MELBOURNE – Francúzsky tenista Gael Monfils patrí medzi hlavných zabávačov na ATP scéne, čo zdá …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × four =