sobota , január 19 2019
Tenisový Svet / Správy / Cibulková s Rybárikovou spoznali žreb turnaja v Indian Wells
Foto: VKontakte/WTA Petrohrad

Cibulková s Rybárikovou spoznali žreb turnaja v Indian Wells

INDIAN WELLS – Dominika Cibulková a Magdaléna Rybáriková sa predstavia v hlavnej súťaži turnaja kategórie WTA Premier Mandatory v kalifornskom Indian Wells (8 648 508 USD, tvrdý povrch vonku). 

Obe slovenské tenistky sa zmestili medzi 32 nasadených hráčok a v prvom kole majú voľný žreb.

Dominika Cibulková, nasadená ako 30., si v druhom kole zmeria sily s víťazkou duelu medzi Američankou Rogersovou (78.) a jej na voľnú kartu štartujúcou krajankou Dolehidovou, ktorej v rebríčku patrí 165. pozícia. Ani s jednou z možných súperiek sa na hlavnom okruhu ešte nestretla. Ak slovenská tenistka potvrdí rolu favoritky, v treťom kole ju podľa predpokladov čaká svetová jednotka Simona Halepová.

Magdaléna Rybáriková (18.) sa v druhom kole stretne s víťazkou zápasu medzi Francúzkou Alizé Cornetovou (39.) a držiteľkou voľnej karty z Ruska, Sofiou Žukovou (136.). Rybáriková má s Cornetovou nepriaznivú bilanciu 1:4, so Žukovou sa ešte nestretla. V prípadnom treťom kole sa slovenská tenistka pravdepodobne stretne s 15.  hráčkou „pavúka“ Madison Keysovou.

Dvojicu slovenských tenistiek môže v prípade úspešnej kvalifikácie doplniť Jana Čepelová, Kristína Kučová už o túto možnosť prišla.

O nás Dominika Mikušiaková

Môže Vás zaujímať

Slováci v akcii, nedeľa 20. január

Dianie na Australian Open graduje, zo slovenského pohľadu bude v nedeľu pútať pozornosť Filip Polášek. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × two =