streda , máj 22 2019
Tenisový Svet / Názory / Cibulkovej triumf nad Kerberovou v číslach
foto: TASR

Cibulkovej triumf nad Kerberovou v číslach

NEW YORK – Dominika Cibulková (29. nasadená) včera fantasticky vyradila v treťom kole US Open šampiónku spred dvoch rokov Angelique Kerberovú (4.). Čo hovoria na jej triumf čísla?

6. víťazstvo nad Kerberovou

Napriek výhre stále zaostáva v celkovej bilancii 6:7.

2.-krát v kariére postúpila do osemfinále US Open

Premiérovo sa jej to podarilo ešte ako 21-ročnej v roku 2010.

Po 10. raz v osemfinále grandslamu v kariére

Na Australian Open a vo Wimbledone sa minimálne do tejto fázy dostala trikrát. Na French Open sa jej to podarilo dvakrát.

1 prehra v osemfinále grandslamu

Pokiaľ sa už Dominika prebojovala do druhého týždňa, iba raz pre ňu osemfinále bolo stopkou. Aj tento výsledok je však už poriadne „bradatý“. Pochádza z Australian Open 2009, kde si Dominika zahrala medzi najlepšou šestnástkou po prvý raz.

21. výhra v tejto sezóne

Pred turnajom mala iba mierne pozitívnu bilanciu 18:15.

7. výhra na grandslame v tejto sezóne

Okrem troch triumfov v New Yorku dosiahla všetky zvyšné výhry vo Wimbledone, kde prešla do štvrťfinále. V Paríži a v Melbourne neuhrala ani jeden zápas.

1. triumf nad tenistkou elitnej desiatky v sezóne

Dominika si v prebiehajúcej sezóne zahrala celkovo 5 zápasov proti hráčkam elitnej desiatky. Vôbec po prvý raz sa jej podarilo triumfovať. Predtým nezvládla zápasy s Mladenovičovou (10.), Görgesovou (9.) a dvakrát s Garciovou (7.).

(vyše) 22 mesiacov od posledného triumfu nad hráčkou TOP 10

Dominika Cibulková naposledy zdolala hráčku najlepšej desiatky 23. októbra 2016 vo finále Turnaja majsteriek. Aj vtedy triumfovala nad Kerberovou, ktorá bola v tej dobe svetovou jednotkou. V čase výhry bola aj samotná Slovenka členkou prominentnej desiatky.

64 % vyhraných zápasov na US Open

Po triumfe má bilanciu 18 výhier a 10 prehier v New Yorku. Pred turnajom mala úspešnosť 60 %, čím bol US Open jej najslabším grandslamom. Po troch výhrach však predbehla Australian Open, kde je to 63 %. Jej najúspešnejším turnajom je Wimbledon, kde vyhrala 66 % zápasov a po ňom nasleduje French Open, kde to je o 1 % menej.

14 – renking jej nadchádzajúcej súperky

Jej ďalšou súperkou bude Madison Keysová.

0 triumfov nad Keysovou v kariére

Renkingovo je síce Madison Keysová menšou výzvou ako bola Kerberová. Omnoho menej pozitívna je však Dominikina zápasová bilancia s touto súperkou. Zohrali spolu doposiaľ štyri zápasy a Slovenka získala len jeden set. Nikdy sa jej nepodarilo dotiahnuť Američanku ani do tajbrejku.

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Komentár TS: Kyrgiosov trest je adekvátny – nerobme z neho zločinca

Ak sa obzrieme za minulotýždňovým turnajom v Ríme, väčšmi ako Nadalov prvý sezónny titul rezonuje výstup, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five + nine =