nedeľa , október 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Cibulkovej wimbledonská dráma bod po bode
Foto: TASR

Cibulkovej wimbledonská dráma bod po bode

LONDÝN – Dominika Cibulková včera odohrala jeden z najšialenejších setov kariéry. Zápas s Nemkou Andreou Petkovičovou dokázala dopodávať až na štvrtý pokus. Potrebovala šesť mečbalov a fanúšikovia pri obrazovkách prišli zrejme o všetky nechty. Bláznivú koncovku naša jednotka nakoniec zvládla. 

Určite v jej kariére nenájdeme set s väčším počtom brejkov. V 16 gemoch rozhodujúceho dejstva bola percentuálna úspešnosť udržania si servisu iba neskutočných 18%. Obe tenistky si podržali podanie v súčte iba trikrát. Prvé si uhájila Dominika za stavu *3:2, druhé hneď na to Petkovičová, keď znížila na *3:4. Na to ďalšie sa čakalo 9 gemov a viac ako trištvrte hodinu.

Za tento čas Dominika premrhala tri mečbaly v geme č. 10 a jeden mečbal v geme č. 12, v ktorom jej nestačilo vedenie 30:0. V poslednej hre zápasu, v geme č. 16, ktorý otočila zo stavu 0:30 – potrebovala ešte jeden reparát a využila v poradí šiesty mečbal.

Podrobný priebeh tretieho setu fiftín po fiftíne:

Podrobnejší pohľad do tabuľky jasne odhaľuje problém. Dominika stráca na svojom podaní fiftíny v takzvaných vlnách, respektíve sériách. Až päťkrát čelila stavu 0:30, z toho trikrát 0:40. Raz jej na ukončenie zápasu nestačilo vedenie 40:15, raz 30:0.

Indikuje to problém so sebadôverou, ktorý je logický najmä po tom, čo viac ako mesiac čakala na víťazný zápas. Práve takéto vybojované víťazstvo by malo byť dokonalou vzpruhou.

Iný uhol pohľadu

Dominika Cibulková síce predviedla očividné trápenie pri uzatváraní zápasu, no treba sa na to dívať aj z opačnej strany. Po každom jej nevydarenom servisgeme sa obdivuhodne (a najmä okamžite) zdvihla:

  • od stavu 4:4 nepustila Nemku k ani jednému gembalu!
  • vždy na jej podanie zaútočila plnou poľnou, štyrikrát po sebe sa dostala na riterne k stavu 40:0*

Niekedy práve vydretá výhra pomôže viac ako postup pohodlný. Pevne veríme, že toto bude presne ten prípad.

 

 

 

O nás Martin Petro

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Štartuje turnaj v rodnom meste Rogera Federera

Začína sa tenisový turnaj v rodnom meste Rogera Federera – v Bazileji. On nemôže, samozrejme, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × four =