streda , apríl 25 2018
Tenisový Svet / Správy / Cibulkovú zastavila v 2. kole Roland Garros famózne hrajúca „lucky loserka“
Foto: TASR

Cibulkovú zastavila v 2. kole Roland Garros famózne hrajúca „lucky loserka“

PARÍŽ – Šiesta nasadená Dominika Cibulková prehrala v 2. kole grandslamového Roland Garros s tuniskou „lucky loserkou“ Ons Jabeurovou v dvoch setoch 4:6, 3:6.

Už úvodné výmeny naznačili, že favoritku nečaká nič jednoduché. Tunisanka skvele servovala, loptičky brala rýchlo po odskoku a jej dropšoty boli smrtiacou zbraňou. Dominika získala prvý fiftín na príjme až za stavu 3:2. V prvom dejstve sa však nedostala k žiadnemu brejkbalu a strata podania v 9. geme sa jej stala osudnou. Na začiatku druhého setu si vybrala slabšiu chvíľku aj tuniská tenistka. Prehrávala 1:3, okamžite sa ale vrátila k svojmu tenisu najvyššej kvality a šnúrou piatich získaných gemov rozhodla o svojom zaslúženom postupe. Bratislavská rodáčka nenašla v celom zápase recept na jej skrátenia hry.

Zaujalo nás:

  • Jabeurová vyhrala 92 percent výmen po svojom 1. podaní
  • čelila iba dvom brejkbalom
  • na víťazné údery vyhrala 30:13
  • do 3. kola Grand Slamu postúpila ako prvá Tunisanka v histórii
  • jej tréningová základňa je v Trnave

Dominika Cibulková obhajovala v Paríži len 3. kolo a o pozíciu v top 10 s najväčšou pravdepodobnosťou nepríde. Tuniská bojovníčka dokonale využíva druhú šancu, keďže vo finále kvalifikácie prehrala 3:6, 6:3, 4:6 s Japonkou Miju Katovou.

 

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Šťastná zhoda okolností – Kovalík v Barcelone ako „lucky loser“ priamo v 2. kole

BARCELONA – Jozef Kovalík sa dostal ako „lucky loser“ do hlavnej súťaže turnaja kategórie ATP 500 …

2 komentáre

  1. Prídem domov, rýchlo idem pozrieť výsledky a zostala som riadne prekvapená. Vôbec som nečakala, že by Dominika prehrala. A aké ľahké druhé kolo sa to zdalo byť.

  2. Súperku mali málo naštudovanú, ona Dominiku áno. Vedela, že Domi hrá od BL a tak stále tie kraťasy. No a tie šupy, čo tam trieskala, to je sila. Tak to býva, ak favoritka nevie, čo má očakávať. Najťažšie sa hrá s tenistkami, o ktorých sa vie veľmi málo. Dominika nebola v pohode a tak sa kopili chyby. Je to škoda. Ak pôjde týmto tempom, rýchlo sa rozlúči s Top 10. POME

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × 1 =