streda , december 19 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Cíleková-Habšudová o Rybárikovej: „Na dvorci dozrela“
Foto: TASR

Cíleková-Habšudová o Rybárikovej: „Na dvorci dozrela“

MELBOURNE – Na postup Magdalény Rybárikovej do osemfinále Australian Open zareagovali so slovami uznania bývalá tenistka Karina Cíleková-Habšudová a generálny sekretár STZ Igor Moška.

„Veľmi sa teším z toho, že Magda prvýkrát postúpila do osemfinále Australian Open. Potvrdzuje sa, že na dvorci dozrela. Už pred začiatkom turnaja som hovorila, že tvrdý povrch v Melbourne by jej mal sedieť a pokiaľ sa aklimatizuje, môže ísť ďaleko. V treťom sete hrala úžasne. Určite má šancu aj v osemfinále. Už nebude v tejto fáze grandslamového turnaja žiaden nováčik. Odpadne tam faktor nervozity, keďže už vlani bola v semifinále Wimbledonu. Mohla by tieto skúsenosti zúročiť. Dôležité je, aby bola v dobrej hernej pohode,“ povedala pre TASR bývalá svetová desiatka Karina Cíleková-Habšudová.

„Magda podala výborný výkon a dosiahla úžasný úspech. Je to skvelý výsledok pre celý slovenský tenis. V treťom sete Bondarenková veľmi znervóznela, čo Magda využila. Zvládla druhý náročný trojsetový zápas za sebou, čo svedčí o tom, že kondične je na tom veľmi dobre. Teraz je už všetko otvorené. Magda výborne podáva a má zbrane na to, aby uspela aj v osemfinále, či už bude jej súperkou Wozniacka alebo Bertensová,“ pridal spokojnú reakciu Igor Moška.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Nečakaná kritika – Kuznecovová zhodnotila Nadalov forhend

Ruska Svetlana Kuznecovová nemá problém otvorene vyjadriť svoj názor, čo najnovšie potvrdila v rozhovore pre …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 − one =