utorok , jún 18 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Čilič šiestym istým účastníkom Turnaja majstrov
Foto: TASR

Čilič šiestym istým účastníkom Turnaja majstrov

PARÍŽ – Chorvát Marin Čilič sa stal šiestym tenistom, ktorý má istotu štartu na koncoročnom Turnaji majstrov Londýne (11. – 18. novembra).

Definitívu získal obor z Medžugoria napriek nepresvedčivým výkonom z posledného obdobia. Jeho štart spečatilo odhlásenie Juana Martína del Potra. Argentínčan má zlomené jabĺčko v pravom kolene a dnes len zoficiálnil to, čo bolo prakticky hotovou vecou už pred týždňom na začiatku jeho rehabilitácie. Na Turnaji majstrov si prvýkrát od sezóny 2013 nezahrá.

Marin Čilič sa v Londýne predstaví po tretí raz za sebou a celkovo štvrtýkrát v kariére. Doplnil už dávnejšie kvalifikované kvinteto, ktoré tvoria Srb Novak Djokovič, Španiel Rafael Nadal, Švajčiar Roger Federer, Nemec Alexander Zverev a Juhoafričan Kevin Anderson.

K zostávajúcim dvom miestenkám majú najbližšie Rakúšan Dominic Thiem a Japonec Kei Nišikori. Veľkým vyzývateľom môže byť Američan John Isner. Chorváta Bornu Čoriča a Taliana Fabia Fogniniho by mohol dostať do Londýna len zisk titulu. Samozrejme, v kombinácii so skorým koncom vyššie postavených súperov.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Nepochopiteľná kritika z Rumunska: „Austrálčania nevedia čítať ani písať“

BUKUREŠŤ – Bývalý rumunský tenista Ion Tiriac sa minulý týždeň vrátil k finále ženskej dvojhry na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

16 + six =