nedeľa , september 15 2019
Tenisový Svet / Správy / Čisovská na US Open druhú šancu nezužitkovala
Foto: TASR

Čisovská na US Open druhú šancu nezužitkovala

NEW YORK – Romana Čisovská, hrajúca v hlavnej súťaži ako „lucky loserka“, prehrala v 1. kole juniorského US Open s 15. nasadenou Polinou Kudermetovovou z Ruska po setoch 6:4, 3:6, 3:6.

Naša tenistka otvorila zápas ideálne – brejkom. Za stavu 3:1 nevyužila dve šance na pridanie poistky a o chvíľu bolo vyrovnané 3:3. Mrzieť ju to nemuselo. V siedmej hre uspela po druhý raz na príjme a záver úvodného dejstva kontrolovala.

Do druhého setu vstúpila Romana opäť výborne. Aj tentoraz viedla 2:0 resp. 3:1. V piatom geme sa jej nepodarilo využiť brejkbal na zveľadenie náskoku a o pár minút prehrávala 3:4. Koncovka bola jednoznačne v réžii Rusky, ktorá zavŕšila obrat na 6:3.

V treťom dejstve prišla od stavu 1:1 séria troch brejkov. Kudermetovová následne napriek manku 0:40 zvýšila na 4:2. Ďalší priebeh zvládla bez komplikácií. V deviatej hre ukončila duel na riterne.

Zaujalo nás:

  • Čisovská využila len 4 z 15 brejkbalov
  • Kudermetovová si pomohla 6 esami, spravila aj 8 dvojchýb

Romana Čisovská bude pokračovať na US Open ešte vo štvorhre po boku Rusky Anastasie Tichonovovej. Dvojhra čaká v utorok poslednú slovenskú zástupkyňu Michaelu Kadlečkovú, ktorú v pondelok nepustili na kurt problémy s počasím.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Martin v Bielle turnajovou trojkou, Klein zabojuje v Glasgowe

BIELLA/GLASGOW – Počas budúceho týždňa budeme slovenských tenistov sledovať aj na ďalších challengerových turnajoch. Vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × one =