TenisovýSvet.sk - Čaká nás jeden z vrcholov sezóny

Čaká nás jeden z vrcholov sezóny


Čo nás čaká

17.04.2017, 10:36 - BRATISLAVA – Víkendové fedcupové stretnutie Slovensko – Holandsko v Bratislave môžeme pokojne označiť za najvýznamnejšiu tenisovú udalosť tohto roka na našom území. Okrem najlepších slovenských tenistiek budeme držať palce aj našej mužskej jednotke a hrdinovi z mexického San Luis Potosí.

Naše tenisky majú unikátnu príležitosť vrátiť sa po troch rokoch medzi najlepšiu osmičku fedcupových tímov sveta. V baráži o postup do svetovej skupiny nastúpia tento víkend v Bratislave proti Holandsku. V prospech našich dievčat hovorí lepšie rebríčkové postavenie i domáce prostredie. Azda najvýznamnejším faktorom sa javí byť účasť svetovej štvorky Dominiky Cibulkovej, ktorá pritiahne do NTC určite veľa divákov. S veľkou pravdepodobnosťou bude druhou našou singlistkou Kika Kučová. Hoci ani jednej z dievčat zatiaľ nevychádza táto sezóna podľa predstáv, ide o mimoriadne silné duo. Najmä keď vezmeme do úvahy bojovnosť. Tá je u oboch veľmi silnou stránkou. Za posledné roky sme si u nich zvykli, že ani veľmi nepriaznivý stav nemusí byť prekážkou na ceste k víťazstvu. Nehrajúci kapitán Matej Lipták si je určite vedomý, že v týždni bude veľmi dôležité dobre pripraviť aj Janku Čepelovú. Keď má svoj deň, dokáže na dvorci predvádzať skvelý tenis. Mala by byť spoľahlivou alternatívou do dvojhry a v prípade potreby pravdepodobne aj dobrou parťáčkou Cibulkovej do debla. Liptákovi pritom ostáva v talóne aj čierny kôň menom Rebecca Šramková. Práve ona sa najväčšou mierou pričinila o to, že baráž o svetovú skupinu môžeme hrať. Má teraz hernú krízu, ale spoločná príprava s tímom by jej mohla pomôcť. Holanďanky sa budú opierať najmä o Kiki Bertensovú. Jej razancii by zrejme viacej sedel tvrdý povrch, ale o antukových kvalitách líderky hostiek svedčí vlaňajšie semifinále na Roland Garros. Jej reprezentačné kolegyne síce nie sú v prvej svetovej stovke rebríčka WTA, svoje kvality však už neraz ukázali. Práve to, že sa od nich veľa neočakáva, im dáva možnosť hrať uvoľnene.

V prvej časti týždňa budeme sledovať najmä účinkovanie našich mužov. Martin Kližan minulý týždeň prehral v prvom kole menšieho ATP turnaja v Marrákeši. Teraz sa po úspešnej kvalifikácii ocitol v hlavnej súťaži jedného z najväčších antukových podujatí v Monte Carle. Dnes približne od 13:00 nastúpi v prvom kole proti niekdajšej svetovej deviatke Nicolásovi Almagrovi. Španiel vyhral naposledy súťažný zápas v januári v Dauhe. Z tohto pohľadu by mal byť „Kližo“ favoritom. Ide však o veľmi nepredvídateľný zápas. Doterajšie vzájomné skóre je 1:1. V prípade výhry by sa našej jednotke postavil do cesty Belgičan Goffin, v ďalších kolách prípadne Rakúšan Thiem a Srb Djokovič.

Víťaz z mexického San Luis Potosí Andrej Martin sa už presúva do Číny na antukové challengerové podujatie do Čching-taa. Dlhá cesta s tromi prestupmi. V tejto chvíli má za sebou prvý zo štyroch letov. Časový posun medzi obomi mestami je 13 hodín a v kontexte s tým stratí Andy presunom celý deň. Bude to veľká záťaž. Andrej pôvodne ani nevedel, či bude do Mexika kvôli zdravotným problémom cestovať. Nakoniec turnaj vyhral. Z minulosti je zvyknutý adaptovať sa na veľké zmeny a eufória z challengerového titulu by mu v tom mala pomôcť. Zverenec Petra Miklušičáka odohrá v Číne svoj prvý zápas pravdepodobne v stredu. Súperom mu bude Aleksandr Nedovjesov. Kazach má zatiaľ v tomto roku slabšie výsledky a v roku 2015 bol Andy úspešný v jedinom ich doterajšom vzájomnom zápolení na antuke v holandskom Scheveningene. Aj Lukáš Lacko je v Ázii. Svoje účinkovanie na challengerovom turnaji v Tchaj-peji začne zajtra v skorých ranných hodinách nášho času proti domácemu Jasonovi Jungovi.

Menej početní budú Slováci aj na ITF podujatiach. Adrian Sikora hrá dnes finále kvalifikácie v kazašskom Šimkente, Andrej Glváč sa zas usiluje o postup do hlavnej súťaže v Dauhe. Chantal Škamlová bojuje v kvalifikácii 25-tisícového turnaja v Santa Margherite di Pula. Lenka Juríková by si mala zahrať hlavnú súťaž na rovnako dotovanom antukovom turnaji vo švajčiarskom Chiasse. Tereza Mihalíková bude bojovať o body v Káhire. Natáliu Vajdovú nájdeme na antukovom podujatí v Antalyi.

Foto jimmi48photograpgy
Zdroj tenisovysvet.sk
22
1
Peter Ohrablo
Redaktor
DISKUSIA
VYBERÁME Z KURZOVEJ PONUKY
Uzávierka Zápas Turnaj 1 2
Dnes, 10:05 Kudryavtseva - Eraydin Istanbul 1.88 1.78
Dnes, 11:05 Ostapenko - Brady Stuttgart 1.3 3.1
Dnes, 11:05 Darcis - Dzumhur Budapest 1.92 1.8
Dnes, 11:05 M.Ymer - Seppi Barcelona 2.57 1.45
Dnes, 11:05 Edmund - Chardy Barcelona 1.6 2.23
Dnes, 12:30 Kukushkin - Lorenzi Budapest 2.6 1.44
Dnes, 12:30 D.Evans - T.Monteiro Barcelona 2.33 1.54
Dnes, 12:30 Y.Sugita - Robredo Barcelona 3.63 1.25
Dnes, 13:05 Kalinskaya - Kamenskaya Istanbul 1.55 2.23
Dnes, 14:00 M.Granollers - Jaziri Barcelona 2.1 1.67
PODOBNÉ ČLÁNKY
10.04.2017
11:51
03.04.2017
18:36
27.03.2017
15:55
20.03.2017
10:54
AKTUÁLNE ZÁPASY
Dnes, 14:00 - Live stream
Marterer2.35
Klizan1.53
ATP 250 Budapešť, 1. kolo
Dnes, 14:30
Juhaszova
Arcangioli
ITF Tunis, 3. kolo kvalifikácie
KONIEC
Hantuchova/Sramkova2
Burger/Rus1
Fed Cup, štvrťfinále
KONIEC
Kucova54
Hogenkamp76
Fed Cup, štvrťfinále
KONIEC
Juhaszova66
Chantraine42
ITF Tunis, 2. kolo kvalifikácie
KONIEC
Kulichkova646
Kuzmova464
WTA Istanbul, 1. kolo kvalifikácie
KONIEC
Cepelova33
Bertens66
Fed Cup, štvrťfinále