TenisovýSvet.sk - Tipérsky špeciál: Úspešní borci z minulého týždňa doplatia na únavu

Tipérsky špeciál: Úspešní borci z minulého týždňa doplatia na únavu


Váš blog

17.04.2017, 18:13 - BRATISLAVA – Aj pred zajtrajšími súbojmi z Monte Carla sme si pre Vás pripravili trojicu krátkych analýz. Kalkulovať budeme s extrémne pomalým povrchom (jedna z najpomalších antúk na svete) i faktorom únavy.

ATP Masters 1000 Monte Carlo – 1. kolo

Gilles Müller vs Tommy Robredo (18.4. o 11:05)

V Monaku si to o druhé kolo rozdajú aj dvaja typologicky odlišní veteráni. Pre Luxemburčana platí, že čím rýchlejší povrch, tým väčšia šanca na úspech. Jeho najväčšou zbraňou je totiž ľavácky servis, po ktorom chodí často na sieť. Extrémne pomalá antuka v Monte Carle túto zbraň úplne otupí. Nečudo, že bude hrať Gilles na tomto turnaji len druhýkrát v kariére. Vlani vypadol pri premiére v 1. kole, od Monfilsa dostal dokonca „kanára“. Na víťazný zápas na antuke čaká od Roland Garros 2015, tento rok na nej ešte neštartoval. Španiel je dlhé roky univerzálom s miernou preferenciou antuky. V aktuálnej sezóne na nej absolvoval tri turnaje s bilanciou 3 výhry, 3 prehry. Minulý týždeň v Marrákeši si „vyšliapol“ dokonca na Dimitrova. Zajtra by mal aj vzhľadom na vlastnosti povrchu hladko zvíťaziť.

Odporúčame staviť na víťazstvo Tommyho Robreda v pomere 2:0 na sety.

Kurz: 2,24

ATP Masters 1000 Monte Carlo – 1. kolo

Carlos Berlocq vs Philipp Kohlschreiber (18.4. o 12:30)

Dvaja starí známi, ktorí sa už na okruhu stretli 9-krát. Vo vzájomnej bilancii vedie Kohlschreiber 6:3. Antuka je jediný povrch, na ktorom môže Berlocq proti „Kohlimu“ uspieť. A zajtra budú jeho šance pomerne veľké. Nemec má za sebou turnaj v Marrákeši a na presun do Monaka mal minimum času. Carlos sa naopak príjemne rozohral v kvalifikácii. Superpomalá antuka mu sadla, nedal na nej šancu Rubľovovi ani Carballésovi Baenovi. Je totiž presne tým typom tenistu, ktorý sa rád pohybuje ďaleko za základnou čiarou a nemá problém trpezlivo odohrávať nekonečné výmeny. Philipp bude určite aktívnejší. Aj vzhľadom na predpokladanú únavu sa pokúsi o väčšie riziko, ale víťazné údery bude zbierať proti argentínskej „motorovej myši“ ťažko. Kurzy v tomto prípade nereflektujú realitu.

Odporúčame staviť na víťazstvo Carlosa Berlocqa.

Kurz: 2,63

ATP Masters 1000 Monte Carlo – 1. kolo

Borna Čorič vs Jérémy Chardy (18.4. o 14:00)

Chorvátsky mladík pricestoval do Monaka ako šampión z Marrákeša. Na rovnakom turnaji sa pripravoval aj Chardy, ktorý stroskotal v 2. kole. Vzájomná bilancia 1:1 nám v tomto zápase veľa nenapovie, forma je na strane Chorváta, no únava musí byť uňho veľká. Veď len včera odohral v Maroku takmer trojhodinové finále proti Kohlschreiberovi. V Monte Carle sa vzhľadom na rýchlosť (pomalosť) miestnej antuky ťažko skracujú výmeny. Ak bude Francúz trpezlivý a uvedomí si, že dlhé výmeny budú Chorváta bolieť každou minútou viac a viac, mal by ho doslova uštvať.

Odporúčame staviť na víťazstvo Jérémyho Chardyho.

Kurz: 1,72

Sledujte zápasy z Monte Carla naživo na TV Tipsport.

Foto TASR
Zdroj TenisovySvet.sk
1
3
Michal Pokrivka
Redaktor
DISKUSIA
VYBERÁME Z KURZOVEJ PONUKY
Uzávierka Zápas Turnaj 1 2
Dnes, 19:30 Robredo - Skugor Ženeva 1.28 3.4
AKTUÁLNE ZÁPASY
Zajtra, 10:00
Gombos1.14
Jung4.7
Roland Garros, 1. kolo kvalifikácie
Zajtra, 10:00
Sijsling5.55
Kovalik1.1
Roland Garros, 1. kolo kvalifikácie
Zajtra, 10:00
Molcan2.23
Karlovskiy1.55
Challenger Šimkent, 1. kolo
KONIEC
Martin634
Ymer366
Roland Garros, 1. kolo kvalifikácie
KONIEC
Obal62
Frawley76
Maďarsko F3, 1. kolo
KONIEC
Lacko42
Diez66
Roland Garros, 1. kolo kvalifikácie
KONIEC
Gombos32
Krajinovic66
Heilbronn, finále
KONIEC
Lenz66
Masar23
Česká republika F1, finále