TenisovýSvet.sk - Šramková pred Fed Cupom: „Máme veľkú šancu zvíťaziť“

Šramková pred Fed Cupom: „Máme veľkú šancu zvíťaziť“

20.04.2017, 12:23 - BRATISLAVA – V Taliansku dokonale splnila úlohu žolíka a pri fedcupovom debute zdolala bývalú šampiónku Roland Garros i finalistku antukového vrcholu sezóny. Teraz túži prvýkrát nastúpiť pred domácimi fanúšikmi a pomôcť slovenským tenistkám k návratu do svetovej skupiny. Rebecca Šramková tvrdí, že Holanďanky sú zdolateľné, hoci majú vo svojom strede hráčku elitnej svetovej dvadsiatky Kiki Bertensovú.

„V domácom prostredí v bratislavskom NTC máme veľkú šancu zvíťaziť. Viem, že dve Holanďanky forsírujú taký mužský tenis. Budú sa snažiť hrať proti nám hlavou, no takéto typy mi vyhovujú a sedia aj Janke Čepelovej s Kikou Kučovou. Všetky sme pripravené nastúpiť. Uvidíme, komu z nás dá kapitán Matej Lipták šancu, je to úplne otvorené,“ povedala Šramková, ktorá pred začiatkom antukovej sezóny angažovala nového trénera Borisa Sedláčka.

Slovenský kapitán si po februárovom triumfe vo Forli pochvaľoval, že hráčky boli počas celého fedcupového týždňa na jednom mieste. Tento model sa Lipták rozhodol vyskúšať aj pred súbojom o účasť vo svetovej skupine proti Holandsku. Od utorka bývajú všetky hráčky spolu v jednom hoteli. „Atmosféra je skoro rovnaká ako v Taliansku, aj keď sme doma. Všetko spájame dokopy – večere, wellness i obedy v NTC. Je to také isté ako vo Forli,“ dodala Šramková.

Na rozdiel od duelu 1. kola II. svetovej skupiny môže Lipták proti Holanďankám počítať aj s Kristínou Kučovou, ktorá do Talianska nemohla cestovať pre zdravotné problémy. „Od vlaňajšieho US Open sa trápim s kolenom. Ťahá sa to už dlho, musela som nútene pauzovať a prestávku som využila na operáciu očí. Koleno ma raz bolí, raz nebolí. Bola by som rada, keby som antukovú sezónu mohla konečne odohrať bez bolestí,“ zaželala si mladšia zo sestier Kučových, ktorá je pri absencii zranenej Dominiky Cibulkovej slovenskou tímovou jednotkou.

Lipták zatiaľ nechcel prezradiť, ktoré dve hráčky nominuje pred piatkovým žrebom do úvodných dvojhier. „Rebecca, Kika i Janka sa na tréningoch ukazujú vo veľmi dobrom svetle, antuka im sedí. Janka má dobrú bilanciu s Bertensovou. Rebecca proti Taliankam predviedla odvážnu hru a ukázala, že sa nebojí súperiek zvučného mena. Aj Kika v minulosti podala vo Fed Cupe bojovné výkony. K dispozícii je ešte skúsená Daniela Hantuchová, ktorá sa vo fedcupových zápasoch dokáže vždy vyhecovať a je naša najlepšia deblistka,“ vyhol sa priamej odpovedi skúsený kapitán.

Foto TASR
Zdroj TASR
23
DISKUSIA
VYBERÁME Z KURZOVEJ PONUKY
Uzávierka Zápas Turnaj 1 2
Dnes, 19:30 Robredo - Skugor Ženeva 1.28 3.4
AKTUÁLNE ZÁPASY
Zajtra, 10:00
Gombos1.14
Jung4.7
Roland Garros, 1. kolo kvalifikácie
Zajtra, 10:00
Sijsling5.55
Kovalik1.1
Roland Garros, 1. kolo kvalifikácie
Zajtra, 10:00
Molcan2.23
Karlovskiy1.55
Challenger Šimkent, 1. kolo
KONIEC
Martin634
Ymer366
Roland Garros, 1. kolo kvalifikácie
KONIEC
Obal62
Frawley76
Maďarsko F3, 1. kolo
KONIEC
Lacko42
Diez66
Roland Garros, 1. kolo kvalifikácie
KONIEC
Gombos32
Krajinovic66
Heilbronn, finále
KONIEC
Lenz66
Masar23
Česká republika F1, finále