TenisovýSvet.sk - Murrayho skrat v 3. kole v Monte Carle

Murrayho skrat v 3. kole v Monte Carle

20.04.2017, 14:03 - MONTE CARLO – Najvyššie nasadený Brit Andy Murray prehral v 3. kole turnaja kategórie ATP Masters 1000 v monackom Monte Carle (4 273 775 EUR, antuka vonku) so španielskou pätnástkou žrebu Albertom Ramosom-Viňolasom po setoch 6:2, 2:6, 5:7.

Vypadnutiu svetovej jednotky spočiatku nič nenasvedčovalo. V prvom sete si Španiel 4-krát prehral podanie a favorit sa ujal vedenia. V druhom dejstve sa obraz hry úplne zmenil. Ramos-Viňolas stratil pri vlastnom servise len 3 výmeny a zaslúžene vyrovnal. V rozhodujúcom sete viedol Brit 4:0, no predviedol nevídaný skrat. Dovolil barcelonskému rodákovi vyrovnať a v dramatickom závere ťahal za kratší koniec.

Zaujalo nás:

– obaja tenisti vyhrali po svojom 1. podaní menej než 60 percent výmen

– diváci videli 13 brejkov

– po vyhratom 1. sete prehral Murray prvýkrát od US Open 2016

– v zápase na 2 víťazné sety sa mu to stalo naposledy vlani v Monte Carle

Štvrťfinálovým súperom Alberta Ramosa-Viňolasa bude Marin Čilič. Chorvátsky dlháň dnes zdolal 6:2, 7:6(0) Čecha Tomáša Berdycha.